Android 11 dla flagowców Xiaomi jest już dostępny i to w wersji Global. Poszło to bardzo sprawnie, bo oficjalna premiera nowego systemu od Google miała miejsce zaledwie wczoraj. Wprawdzie o Android 11 wiedzieliśmy już bardzo dużo, to jednak taka premiera też przyniosła kilka ciekawostek. Teraz nowa wersja systemu trafi do pierwszych użytkowników sprzętów od Xiaomi.

Android 11 dla flagowców Xiaomi

Android 11 dla flagowców Xiaomi
Android 11 dla flagowców Xiaomi

Nie będzie chyba wielkim zaskoczeniem, jak powiemy, że pierwszymi urządzeniami, które dostaną nową wersję systemu, będą Xiaomi Mi 10 oraz Xiaomi Mi 10 Pro. Android 11 dla flagowców Xiaomi ma już być dostępny i będzie dostarczany w wersji OTA. Teraz więc pozostaje jedynie cierpliwie czekać, jednak prawdopodobnie sama aktualizacja będzie rozprowadzana dość szybko. Taka aktualizacja dla Xiaomi Mi 10 oraz Mi 10 Pro to dobry ruch ze strony firmy, bo pokazuje, że warto brać ich mocniejsze, flagowe rozwiązania. W końcu Androida 11 dopiero co dostały sprzęty od Google.

Co nowego przynosi Android 11 w połączeniu z MIUI 12 od Xiaomi? Oczywiście ma przyjść poprawa wydajności dla całego smartfona, a szybkość działania także ma być większa. Oprócz tego można liczyć także na sterowanie inteligentnymi urządzeniami z jednego miejsca. Dostęp do poszczególnych sprzętów podpiętych do jednej sieci będzie o wiele szybszy i bardziej intuicyjny. Funkcja nazywa się Sterowanie Urządzeniami i ma być dostępna w Ustawieniach, gdzie trzeba wejść w menu Ekran oraz Centrum sterowania & Panel powiadomień. Tam włącza się funkcję Użyj nowego centrum kontroli.

Zobacz też: Mierzenie tętna za pomocą aparatu – nowa funkcja w aplikacji od Xiaomi.

Do tego dochodzą także dymki powiadomień, które będą unosiły się nad innymi aplikacjami czy nowe funkcje dla chatów. Generalnie posiadaczom flagowców od Xiaomi, pozostaje cierpliwe czekanie na aktualizację. Czy warto już ją przeprowadzać? Wiadomo jak to jest z pierwszymi wersjami, ale obecnie nie ma informacji o tym, że coś jest nie tak.

Źródło: Xiaomi

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.