Pomiar tętna kamerą będzie nową funkcją, która pojawi się w aplikacji Xioami Mi Health. Tym samym, każdy, kto będzie chciał się w jakimś stopniu przebadać, nie będzie potrzebował już specjalistycznego sprzętu. Oczywiście pozyskane w ten sposób wyniki nie będą w 100-procentach zgodne z prawdą, ale mogą dać ogólny pogląd na stan zdrowia użytkownika.

Pomiar tętna kamerą w Xiaomi Mi Health

Aplikacje zdrowotne, które są dostępne w smartfonach to narzędzia, które dość skutecznie pomagają użytkownikom w monitorowaniu swojego stanu zdrowia. Oczywiście nic nie zastąpi wizyty u lekarza czy specjalisty, ale dla osób, które np. regularnie ćwiczą, takie aplikacje są wyjątkowo pomocne. Xiaomi także ma taką w swoim portfolio, a chodzi o Mi Health. Firma sukcesywnie dodaje do niej nowe funkcje, a teraz pojawi się też taka, która pozwoli na pomiar tętna kamerą w smartfonie. Nie będzie to oczywiście tak wygodne, jak w przypadku smartwatcha, którego nosi się na nadgarstku, ale jest to całkiem ciekawe rozwiązanie.

Co trzeba będzie zrobić, by zmierzyć tętno za pomocą kamery w telefonie? Sam proces będzie bardzo prosty. Po uruchomieniu odpowiedniej funkcji w aplikacji Mi Health trzeba będzie całkowicie zasłonić palcem obiektyw razem z diodą doświetlającą LED. W aplikacji pojawi się wtedy odpowiednia grafika. Ta pokaże postęp badania i dopóki nie dojdzie on do 100 procent, nie powinno się ruszać palca. Po samym badaniu użytkownik zostanie poproszony jeszcze o to, by zaznaczyć, w jakim jest stanie. Do wyboru będą opcje – General Status, Resting Status oraz After Exercise (stan ogólny, stan spoczynku oraz stan po ćwiczeniach). To ma posłużyć do lepszego opisania i dopasowania wyników.

Zobacz też: Harmony OS kontra Android – jak to ma wyglądać?

Dane będzie można oczywiście zapisywać, by móc później je analizować. Nowość w Mi Health ma pojawić się w wersji 2.7.4 już niebawem. Warto podkreślić raz jeszcze – takie badania nie zastąpią wizyty u lekarza.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.