Kilka dni temu pisałem o nadchodzącym nowym modelu Switcha, który ma być wydany na początku 2021 roku. Podobno ten ulepszony model może obsługiwać rozdzielczość 4K i oferować znacznie większą moc obliczeniową. Na temat tego rzekomo nowego modelu, który można roboczo nazwać wariantem Pro, pojawiło się wiele przecieków. Duża część z nich to ewidentne szukanie taniej sensacji, jednak warto przywołać tu źródła, które mają sprawdzoną renomę.

Co się zmieni w Switchu Pro?

Co się zmieni w Switchu Pro?

Zacznijmy od Bloomberga. Znajdziemy tam następujące informacje, które mają pochodzić od źródła wewnątrz Nintendo:

Specyfikacje nowej maszyny nie zostały jeszcze sfinalizowane. Mimo to firma z Kyoto zajęła się kwestią większej mocy obliczeniowej grafiki 4K. Pracownicy, którzy poinformowali Bloomberg News o strategii, prosili o zachowanie anonimowości. Wspomnieli przy tym, że jesienią tego roku Nintendo stanie w obliczu ostrej konkurencji o uwagę graczy, ponieważ PlayStation 5 i Xbox Series X pojawią się na czas tuż przed sezonem świątecznych zakupów. W zeszłym miesiącu informowaliśmy już o nowym ogłoszeniu o pracy, które sugerowało, że nowy model Switcha będzie prawdopodobnie obsługiwał DLSS 2.0 firmy NVIDIA w celu zwiększenia rozdzielczości.

Zobacz też: Premiera Fairphone 3+ – etyczny smartfon, którego naprawisz samodzielnie

Wyciek z FCC

Teraz możemy przejść do kolejnego przecieku. Ten pochodzi z amerykańskiej Federalnej Komisji ds. Komunikacji (FCC) odkryto już zgłoszenia dotyczące nowych komponentów sprzętowych wewnątrz Switcha. Nadaje to więc powyższemu cytatowi znacznie większą wiarygodność. Znajdziemy tam kilka ciekawych informacji na temat poprawionej wersji Nintendo Switch. Nie ma tam jednak żadnych konkretów, a jedynie wzmianka o tym, co wedle Nintendo ulegnie zmianie. Jak możemy przeczytać w dokumentach, które wyciekły:

To jest prośba o zgodę na zmianę klasy II na identyfikator FCC: BKEHAT002. Pierwotnie został on przyznany na przełomie kwietnia i sierpnia 2017 roku. Zmieniliśmy następujące punkty w stosunku do pierwotnego modelu.

— Zmiana SoC
— Zmiana pamięci
— Płyta CPU jest zmieniana z uwagi na dwa powyższe składniki

Poza wyżej wymienionymi zmianami wydaje się, że mamy do czynienia jedynie z wewnętrzną zmianą i konstrukcja wyłącznika nie zostanie zmieniona. Nintendo miało dalej napisać:

Ponieważ nie ma zmian w kształcie obudowy i układzie elementów związanych z charakterystyką radiową, w tym anteny między modelem oryginalnym a nowym, testy SAR na nowym modelu nie są wymagane i są zaniechane. 

Jeśli te dokumenty są prawdziwe, to oznacza, że raczej nie zobaczymy Switcha z dwoma ekranami, jak wskazywały przecieki sprzed kilku miesięcy.

Źródło: Bloomberg

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.