Nintendo Switch to świetna konsola. Kupiłem ją tuż po premierze mimo niewielkiej liczby dostępnych gier, ale przyznam, że to był strzał w dziesiątkę. Urządzenie genialnie spisuje się w szczególności do gier wieloosobowych na jednej kanapie. Do dziś bawi mnie Mario Kart 8 Deluxe. Nintendo postanowiło iść za ciosem i jakiś czas temu wypuściło wersję Lite konsoli. Pojawiały się też plotki o opcji Pro, ale gigant notorycznie im zaprzeczał. Czy jednak w końcu ujrzymy także Nintendo Switch Pro?

Nintendo Switch Pro

Wszystkie dotychczasowe wycieki jednoznacznie wskazywały, że nowa konsola będzie mogła się pochwalić ulepszonym hardwarem, w tym lepszą grafiką i mocą obliczeniową, zapewniając zaawansowaną rozrywkę dla zapalonych fanów.

Nintendo Switch

Nintendo jednak kategorycznie zaprzeczyło wypuszczeniu nowej konsoli Switch w 2020 roku. Okazuje się jednak, że gigant może pracować nad aż dwiema nowymi odsłonami hitowego urządzenia. Jedna będzie z podwójnym ekranem! Byłoby to coś na miarę nowoczesnej wersji 3DSa. Oczywiście Nintendo niczego nie potwierdziło.

Zobacz także: Apple pokazało światu Androida, jak zrobić świetnego średniaka

Nintendo Switch Pro z dwoma ekranami – skąd pochodzą plotki?

Kopanie w kodach i danych przez fanów nie zawsze jest niezawodne, ale czasami potwierdza nadchodzące nowości. Fani Switcha „dokopali się” do oprogramowania konsoli w wersji 10.0.0 i opublikowali swoje wyniki na portalu Resetera. Użytkownik JershJopstin znalazł ciekawostki o zadokowanej konsoli (o kryptonimie „Calcio”) i pewnego rodzaju „niemobilnym” urządzeniu (kryptonim „Copper”).

Z kolei użytkownik Twittera @hexkyz również przeanalizował oprogramowanie i stwierdził, że dodaje ono wstępne wsparcie dla nowego sprzętu o nazwie „nx-abcd”. Co ciekawe, Nintendo podaje wszystkie nazwy modeli swoich konsoli wraz z nazwami kodowymi. Na przykład Switch Lite to „Hoag” lub „nx-abcc”, podczas gdy „Copper” i „Calcio” to „nx-abcb”.

Dataminerzy twierdzą, że potrafią zidentyfikować czynniki kształtujące te nazwy. Teoria polega na tym, że litera, od której zaczyna się nazwa kodowa, przekłada się na rodzaj sprzętu, którym będzie to urządzenie, przy czym „I” oznacza zintegrowany (hybrydowy), „C” oznacza konsolę, a „H” oznacza komputer kieszonkowy. Więc nazwa kodowa oryginalnego Switcha to „Icosa”, a odświeżony Switch to „Iowa”. Ponieważ „nx-abcd” jest nową formą, bez nazwy kodowej, wydaje się, że nikt nie jest pewien, jakiego rodzaju sprzęt mógłby to być.

Nintendo Switch Pro

Jednak kod oprogramowania zawiera pewne wskazówki, że ​​niezależnie od tego, jaki jest ten nowy sprzęt, będzie zawierał drugi wyświetlacz. To prowadzi do spekulacji, że nowym sprzętem może być Nintendo Switch Pro z dwoma ekranami.

Dwa ekrany w Nintendo Switch to marzenie niejednego fana 3DS

Powtórzę to raz jeszcze – Nintendo Switch to świetne urządzenie. Sprawdza się w domu i podróży. Jego mobilność to duży plus, którego nie mają konkurenci. Szczególnie przenośna jest konsola Switch Lite z mniejszym ekranem, jednak można czuć w niej pewien niedosyt. Czegoś tu po prostu brakuje.

Switch Lite ma jeden za mały ekran, a odczytanie całej zawartości z takiej powierzchni może nie być zbyt komfortowe. Trzeba przyznać, że jeżeli chodzi o kompaktowość, 3DS zrobił to znakomicie dzięki podwójnemu ekranowi (nawet jeśli jego charakter, dla niektórych był śmieszny). Drugi ekran z reguły służył do wyświetlania mapy lub np. ekwipunku. Była to idea, która sprawdzała się w codziennym graniu.

Nintendo 3DS

Według spekulacji ten nowy model z dwoma ekranami może dziedziczyć konstrukcję przypominającą 3DS, co pozwoliłoby łatwo złożyć konsolę i schować. Miałoby to sens, biorąc pod uwagę historię konsol przenośnych Nintendo. To byłoby spełnienie marzeń niejednego fana „dużego N” o nowoczesnym następcy 3DSa.

Jednak zejdźmy na ziemię. Nintendo nie potwierdziło, że nowe konsole Switch są w przygotowaniu. Po drugie, nie ma dowodów na istnienie sprzętu z dwoma ekranami. Jednak być może największą przeszkodą dla podwójnego ekranu, podobnego do 3DS Switch jest to, że wiązałoby się to z przygotowaniem gier do dwóch ekranów. To z kolei wymagałoby czasochłonnych prac deweloperów. Mimo, że szanse na Nintendo Switch Pro z dwoma ekranami w 2020 roku są małe, to jednak wierzę, że w późniejszym terminie, gigant pokaże takie urządzenie.

Źródło: Resetera, Twitter, techradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.