Można by rzec, że oto idealny telefon dla seniora, który co prawda słyszał o smartfonach, jednak uznał, że nie chce mieć z nimi nic wspólnego. Jednocześnie oferuje on dwie funkcje, które w pewnym wieku stają się naprawdę ważne. Mowa tu o pulsometrze i ciśnieniomierzu. W ten sposób ów teoretyczny senior będzie mógł sprawdzić swój stan w praktycznie dowolnym miejscu. Chociaż to może wpłynąć na prawidłowość wyniku. Tak przynajmniej czytałem w instrukcji do dedykowanego urządzenia.

Lava Pulse – telefon dla seniora z problemami sercowymi?

Lava Pulse

Jest to dzieło indyjskiej firmy Lava. Sam ten fakt nieco psuje moją narrację o seniorach, ponieważ proste telefony wciąż są popularne na tamtejszym rynku. Takie urządzenie natomiast może przemówić do wszystkich mało zamożnych osób, które na dokładkę mają problemy kardiologiczne, nie tylko do seniorów. Warto dodać, że wedle zapewnień producenta jest to pierwszy telefon z takimi funkcjami. Telefon komórkowy jest wyposażony w skaner, który znajduje się na przycisku nawigacyjnym. Użytkownik po prostu umieszcza swój kciuk na skanerze, aby wykryć tętno lub ciśnienie krwi. Odczyt jest wyświetlany na ekranie urządzenia. Dane te mogą być również zapisywane w telefonie do wykorzystania w przyszłości. Istnieje również możliwość udostępnienia ich innym osobom za pomocą wiadomości SMS.

Zobacz też: Czy Intel tworzy najlepsze i najtańsze procesory do gier? Firma jest o tym przekonana

Indyjski producent telefonów twierdzi, że czujniki tętna i ciśnienia krwi Lava Pulse mają dokładność podobną do obecnych elektronicznych dedykowanych urządzeń cyfrowych tego typu. Dowodem na to ma być certyfikat ACC/AHA. Jednak z pewnością nie jest to urządzenie zastępcze dla urządzenia medycznego. Po stronie sprzętowej urządzenie Lava Pulse wyposażone jest w 2,4-calowy kolorowy wyświetlacz 65K o rozdzielczości QVGA 240 × 320 pikseli. Korpus jest wykonany z poliwęglanu z certyfikatem wojskowym. Jeśli ktoś liczy na obecność Kai OS, to się zawiedzie. Co prawda nie ma żadnych informacji o systemie ani procesorze, jednak telefon dysponuje jedynie 32 MB pamięci operacyjnej.

Znajdzie się w nim jednak Dual SIM, Bluetooth, port micro USB, bezprzewodowe radio FM z możliwością nagrywania oraz aparat o nieznanej rozdzielczości. Obsługuje on także sieć 4G. Telefon jest wyposażony w przyzwoitą, jak na ten typ urządzenia, baterię 1800 mAh, która ma wytrzymać do 6 dni na jednym ładowaniu. Jego cena w przeliczeniu na złotówki to około 78 PLN.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.