Fossil to całkiem popularna firma, której produkty cieszą się sporym wzięciem. Jej smartwatche wyróżnia nie tylko wysoka jakość, a także fenomenalne wsparcie – jakiś czas temu starsze urządzenia dostały aktualizację wprowadzającą nowe tryby baterii, a teraz seria Gen 5 załapała się na uaktualnienie dodające wiele ciekawych nowości.

Aktualizacja smartwatchy z serii Fossil Gen 5

Fossil Gen 5 aktualizacja

Zgodnie z zapowiedzią, Fossil udostępnił już aktualizację dla swoich najnowszych smartwatchy. Nowości jest naprawdę sporo, a wśród najważniejszy zdecydowanie trzeba wymienić możliwość śledzenia snu, monitorowanie wydolności kardio i VO2 max, czyli pułapu tlenowego. Ponadto zoptymalizowano tracker aktywności i przebudowano funkcje liczenia kroków oraz monitorowanie tętna – od teraz obie będą wykonywane w koprocesorze, co pozwoli oszczędzać baterię, skutkując dłuższym czasem pracy na jednym ładowaniu.

Zobacz także: Wielkie wzrosty na rynku wearables w najbliższych latach – przynajmniej takie są prognozy

Warto dodać, że tryby baterii również przeszły mały lifting. Dostały nowy wygląd i kilka nowych funkcji, takich jak m.in. spersonalizowane profile, pozwalające użytkownikom na wygodne przełączanie się pomiędzy oszczędzaniem energii a najwyższą wydajnością. Od teraz można też wygodnie wybierać kontakty bezpośrednio z zegarka. Aktualizacja jest rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie. Niemniej jednak w ciągu kilku najbliższych dni już każdy powinien móc ją zainstalować.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.