Smartwatche Fossil cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem. Firma ta słynie z naprawdę dobrego wsparcia – w styczniu dowiedzieliśmy się, że Fossil udostępni nowe tryby baterii swoim starszym urządzeniom, a teraz wyszło na jaw, że na smartwatche serii Gen 5 zmierza duża aktualizacja. Po jej zainstalowaniu użytkownicy otrzymają dostęp do kilku nowych funkcji.

Nadchodzi duża aktualizacja smartwatchy Fossil Gen 5

fossil gen 5 wear os

Posiadacze smartwatchy Fossil Gen 5 z pewnością się ucieszą, bo wraz z nadchodzącym uaktualnieniem urządzenia staną się jeszcze lepsze. Firma poinformowała, że aktualizacja zostanie udostępniona już 19 sierpnia. W jej ramach użytkownicy mogą liczyć m.in. na funkcję śledzenia snu, zoptymalizowany tracker aktywności, śledzenie aktywności cardio, a według portalu Engadget także na monitorowanie VO2 max, czyli pułapu tlenowego. Ta opcja pozwoli mierzyć wytrzymałość podczas treningów.

Zobacz także: Tesla pracuje nad smartwatchem – osobny produkt, a może dodatek do samochodu?

Poza wymienionymi nowościami Fossil zapowiedział też kilka dodatkowych funkcji dla trybów baterii z nowym interfejsem. Na chwilę obecną to wszystko, co wiemy o zbliżającej się aktualizacji dla smartwatchy z serii Gen 5. Warto wspomnieć, że załapią się na nią wszystkie modele z linii, łącznie z tymi sprzedawanymi pod marką Michael Kors. Uaktualnienie będzie najprawdopodobniej rozprowadzane falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Cierpliwość może się okazać pomocna.

Źródło: PhoneArena, Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.