Rynek wearables jest naprawdę ogromny. Od dłuższego czasu do tej kategorii nie należą już tylko smartwatche, a także wiele innych urządzeń. W związku z innowacjami i nieustannie debiutującymi nowościami, w najbliższej przyszłości rynek może się spodziewać naprawdę dużych wzrostów. Tak przynajmniej sugeruje najnowszy raport pewnej firmy analitycznej.

Wzrosty na rynku wearables – czego możemy się spodziewać?

UNISOC W307 4G

Według prognoz analityków z Global Data, rynek wearables najlepsze ma jeszcze przed sobą. Raport informuje, że mimo spadku sprzedaży smartwatchy w 2020 roku, na co bez wątpienia wpłynęła pandemia koronawirusa, do 2024 roku wspomniany rynek zaliczy aż dwukrotny wzrost w porównaniu do roku ubiegłego, kiedy branża wygenerowała aż 27 miliardów dolarów. Jednocześnie firma zaznacza, że jej przewidywania mogą nie znaleźć odzwierciedlenia w 2020 roku z oczywistych względów.

Zobacz także: [Recenzja] Xiaomi Mi Smart Band 5 – perfekcja jest tuż za rogiem?

Prawdziwy „boom” na smartwatche ma nastąpić dopiero w 2021 roku, kiedy wiele branż powinno zacząć odżywać. Inteligentne zegarki mają z kolei pociągnąć ze sobą cały rynek, który według przewidywań Global Data w 2024 roku może być wart aż 64 miliardy dolarów. Choć prognozy wydają się wysoce prawdopodobne, tak należy pamiętać, że jeszcze wiele może się zmienić. Nikt przecież nie wie, co będzie dalej z koronawirusem, który może jeszcze sporo namieszać. Jeśli pandemia będzie postępować w takim tempie jak dotychczas, to na tak optymistyczny scenariusz, jak zakłada firma Global Data, raczej nie ma co liczyć.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.