Połączenie bezprzewodowe z Android Auto jest już możliwe, ale dla posiadaczy określonych smartfonów. W taką pulę wchodzą oczywiście modele Google Pixel, ale także i Samsungi z Android 10 na pokładzie, czy z serii Galaxy S8 z Android 9. Teraz wygląda na to, że Google rozszerzy możliwość bezprzewodowego łączenia się z Android Auto, ale nie ma co jeszcze się cieszyć. Funkcję dostaną wybrani.

Połączenie bezprzewodowe z Android Auto

Połączenie bezprzewodowe z Android Auto
Fot. Strona pomocy Google Android Auto

Korzystanie z Android Auto w samochodzie za pomocą kabla, ma swoje plusy. Jednym z nich jest to, że podłączone urządzenie może też od razu ładować. Wprawdzie w niektórych nowych samochodach znajdziemy półkę, gdzie jest ładowarka indukcyjna, ale nie jest to jeszcze standard. Warto także dodać, że niektórzy producenci samochodów, jak BMW, sami udostępniają możliwość łączenia się bezprzewodowo z Android Auto. Niezależnie od tego, Google planuje rozszerzyć możliwość takiego właśnie łączenia się smartfona z samochodem, ale są pewne ograniczenia. I niestety, wielu użytkowników na tym ucierpi i nie będzie to do końca wina samego Google.

Jak czytamy na oficjalnej stronie pomocy Google, połączenie bezprzewodowe z Android Auto będzie możliwe na terenie Unii Europejskiej dla wszystkich urządzeń z systemem Android 11 oraz Wi-Fi 5 GHz. Nie każdy kraj pozwala na to, żeby w samochodach korzystało się 5 GHz. Dlatego też np. w Rosji czy Japonii, możliwość połączenia bezprzewodowego  nie będzie dostępna. Oczywiście, by takie połączenie było możliwe, trzeba będzie także posiadać zaktualizowaną samą aplikację Android Auto. Nie zmienia to jednak tego, że na początku niewielu użytkowników będzie w stanie korzystać z tej funkcjonalności, jeżeli nie posiadają Pixela czy Samsunga. Chodzi o fragmentacje Androida, która jak dobrze wiemy, od lat sprawia sporo problemów.

Zobacz też: BlackBerry powraca na rynek.

Zważywszy na to, że Android 11 oficjalnie się jeszcze nie pojawił, na takie bezprzewodowe połączenie przyjdzie użytkownikom jeszcze poczekać. Ostatnio Google wyraźnie zabrało się za wprowadzanie nowości, bo pozwoli na korzystanie z aplikacji firmom trzecim.

Źródło: 9to5Google / Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.