Według przecieków z początku roku Huawei planuje stworzenie komputera stacjonarnego i już rozpoczął badania rynku. Gigant technologiczny ma na swoim koncie kilka produktów, począwszy od smartfonów, laptopów, tabletów, smartwatchów, opaski fitness, a skończywszy na routerach. Jednak firma ma dopiero wprowadzić na rynek komputer stacjonarny. Ten uzupełni ofertę giganta o sprzęt, którego zawsze w niej brakowało.

Huawei ARM PC

Huawei ARM PC

W tej chwili w sieci pojawiły się rednery, które mają prezentować owo urządzenie. Według doniesień pochodzą one ze strony Huaweia, jednak szybko z niej zniknęły. Źródła twierdzą, że komputer nazywa się Qingyun W510 i jest produkowany przez Foxconn. Według renderów to nawet nie tyle, co sam komputer ile zestaw komputerowych. Znajdziemy więc w nim zarówno jednostkę centralną i monitor, jak i inne peryferia w tym mysz i klawiaturę. Warto tu skupić uwagę na samej jednostce centralnej. Jej obudowa prezentuje się naprawdę schludnie. Wygląda ona na typowego reprezentanta sprzętu do biura, co wcale nie jest wadą. Dodatkowo dzięki swojej konstrukcji będzie zapewniała niezwykle swobodny przepływ powietrza.

Zobacz też: Żeby podbić kosmos ludzkość musi wrócić do jaskiń

To oczywiście nie jest składak złożony z części firm trzecich, jakich jest pełno na rynku. Sercem komputera ma być autorski procesor Huaweia Kunpeng 920 3211K. Jest to 24-rdzeniowa jednostka ARM o częstotliwości pracy do 2,6 GHz. Układ ten jest na stałe zintegrowany z płytą główną komputera. Wedle doniesień został on zaprojektowany dla klientów rządowych i korporacyjnych i jest wyposażony w chiński system UOS. Nie wiadomo więc, czy trafi on także na rynek konsumencki. Jednak biorąc pod uwagę, że ze względu na zastosowany procesor instalacja Windowsa 10 może nie być możliwa, nie powinniśmy z tego powodu zbytnio rozpaczać. Ten projekt należy raczej potraktować jako ciekawostkę. Jest to bowiem zupełnie inna klasa komputera PC, który działa na procesorze ARM. Apple dopiero pracuje nad takim rozwiązaniem.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.