Wirtualne zwiedzanie to najnowsze propozycja Muzeum Gdańska, o której dzisiaj poinformowała instytucja. W sumie na specjalnym portalu będzie można zwiedzać 9 atrakcji (obecnie są dostępne 2 z nich). Prace nad portalem umożliwiła dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Kultura w sieci.

Muzeum Gdańska i wirtualne zwiedzanie – oto szczegóły

muzeum gdańska wirtualne zwiedzanie

Już teraz na ekranie komputera można zobaczyć Ratusz Głównego Miasta i Twierdzę Wisłoujście. W przyszłym tygodniu do tych obiektów dołączy Muzeum Bursztynu, a do końca tego roku także 6 pozostałych oddziałów miejskiego muzeum.

Wszystko w ramach projektu Gdańskie skarby kultury narodowej w wirtualnej odsłonie. 9 oddziałów miejskiego muzeum w formie wirtualnej to w praktyce:

  • 37 panoram pomieszczeń i obszarów
  • 180 zabytków

Użytkownicy decydujący się na wirtualne zwiedzanie mogą skorzystać z materiałów tekstowych, ale także audio i wideo. Portal jest także dostosowany do osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Wartość całego projektu to 74,5 tysiąca zł. Dotacja od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniosła 49 tysięcy zł.

Czytaj także: Apple planuje jesienią wprowadzić pakiety usług cyfrowych Apple One

Żeby rozpocząć zwiedzanie, należy wejść na stronę internetową wirtualne.muzeumgdansk.pl. Dzięki jednemu z najwyżej ocenionych wniosków w programie Kultura w sieci sympatycy historii, nauczyciele i uczniowie, a także osoby z niepełnosprawnościami ruchu bez wychodzenia z domu będą mogli zobaczyć najważniejsze zabytki Gdańska – mówi Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.