Samsung to jeden z największych producentów smartfonów na świecie. Od dłuższego czasu firma działa prężnie w Indiach, walcząc z innymi markami o ten niezwykle ważny rynek. Dziś Koreańczycy ogłosili tryb „Ultimate Private Mode”, który pojawił się już na wybranych smartfonach z serii Galaxy we wspomnianym państwie. Wiele osób z pewnością go doceni.

„Ultimate Private Mode” na smartfonach Samsunga – czym jest ten tryb?

Samsung Ultimate Private Mode

Jak sama nazwa wskazuje, „Ultimate Private Mode” jest specjalnym trybem prywatnym, który jest już dostępny na egzemplarzach Galaxy A51 i Galaxy A71 sprzedawanych w Indiach. Nowość jest częścią aktualizacji zatytułowanej „AltZLife” i pozwala użytkownikom w prosty sposób przełączać się pomiędzy trybem zwykłym a prywatnym. Wystarczy tylko wcisnąć dwukrotnie przycisk zasilania.

Zobacz także: Chiny skradły technologię OLED Samsunga? Oskarżenia są bardzo poważne

Całość działa bardzo prosto: gdy „Ultimate Private Mode” jest włączony, zwykłą galerię zastępuje prywatny wariant. To samo dotyczy aplikacji takich jak WhatsApp czy Messenger, gdzie można się wygodnie przełączać pomiędzy trybami. Prywatne wersje tych i wielu innych aplikacji są zabezpieczane przez Samsung Knox i trzymane w tzw. Bezpiecznym Folderze. Jak nietrudno się domyślić, w celu dostania się do trybu bezpiecznego, trzeba się najpierw uwierzytelnić – hasłem lub biometrią. Opisywana funkcja jest na razie dostępna tylko na wymienionych wcześniej smartfonach, ale niewykluczone, że wkrótce trafi także na inne. Nowość została stworzona z myślą o mieszkańcach Indii w odpowiedzi na wyniki badania, w ramach którego aż 79% przedstawicieli generacji Z przyznało, że trzyma na swoim smartfonie dane, których nie chcieliby nikomu ujawniać. Wspomniane pokolenie w Indiach jest pierwszym, które można określić mianem „cyfrowego”, dlatego edukacja w kontekście prywatności jest tak ważna. Samsung doskonale o tym wie.

Źródło: Samsung Newsroom, PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.