ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp wyciek numerów telefonów

Jedno konto na wielu urządzeniach – do WhatsAppa zmierza wyczekiwana nowość

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

WhatsApp to najpopularniejszy komunikator na świecie, którego liczba użytkowników przekracza 2 miliardy. Jak nietrudno się domyślić, aplikacja będąca własnością Facebooka, jest nieustannie rozwijana. Właśnie dowiedzieliśmy się, że zmierza do niej nowość, której wielu użytkowników domagało się od bardzo dawna. Firma najwyraźniej posłuchała „głosu ludu”.

Jedno konto na wielu urządzeniach, czyli świetna nowość w WhatsApp

WhatsApp jedno konto wiele urządzeń

Portal WABetaInfo, zajmujący się przeglądaniem kodu popularnych aplikacji w poszukiwaniu zmierzających do nich funkcji, właśnie poinformował, że Facebook pracuje nad możliwością korzystania z jednego konta WhatsApp aż na czterech urządzeniach jednocześnie. Komunikator od zawsze pozwalał na wysyłanie wiadomości, będąc zalogowanym tylko na jednym sprzęcie, więc zniesienie tego ograniczenia wiąże się ze sporym nakładem pracy. Niemniej jednak wygląda na to, że Facebook podjął wyzwanie i w bliżej nieokreślonym czasie nowość trafi do użytkowników.

Zobacz także: Wyszukiwanie w WhatsApp z nową funkcją – weryfikacja, której potrzebujemy

Co prawda istnieje już WhatsApp Web, pozwalający na zalogowanie się na jednym koncie na kilku urządzeniach za pomocą Wi-Fi, ale to oczywiście nie to samo. WABetaInfo dodaje, że w WhatsAppie pojawi się również opcja synchronizowania wiadomości pomiędzy różnymi sprzętami. Co więcej, w późniejszym czasie komunikator ma zadebiutować także na iPadach. Badacze znaleźli fragment kodu zdradzający powyższe informacje w aplikacji na iOS, co sugeruje, że nowość najpierw trafi do posiadaczy iPhone’ów.

Źródło: WABetaInfo

Sprawdź najnowsze wpisy