WhatsApp z rozpoznawaniem odcisków palców w przeglądarce

Wyszukiwanie w WhatsApp z nową funkcją – weryfikacja, której potrzebujemy

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Wyszukiwanie w WhatsApp dostało właśnie nową funkcję, choć ta na razie dostępna będzie jedynie w kilku krajach. Firma nie zapowiedziała, czy funkcjonalność zostanie rozszerzona na kolejne państwa, ale wypadałoby, żeby tak się stało. Tym bardziej że mówimy o czymś, co pozwoli na lepsze weryfikowanie wiadomości, które są nam dostarczane.

Wyszukiwanie w WhatsApp – weryfikacja linków

Wyszukiwanie w WhatsApp
Fot. WhatsApp

Jakiś czas temu WhatsApp zapowiedział, że doda nową ikonę, która będzie informowała użytkowników o tym, że przesłany do nich link, był już wielokrotnie powielany. Dodatkowo dawać to miało informację, że przesłany link nie pochodzi bezpośrednio od naszego kontaktu, a został po prostu przesłany dalej. Miało to związek z tym, że kiedy zaczęła się pandemia, masowo zaczęto rozsyłać informacje, które nie były dokładnie sprawdzone. Zresztą nie jest to niczym nowym, bo przecież od dawna dzieje się tak, że najgłupsze i niesprawdzone informacje rozchodzą się najszybciej. Pojawił się także limit, który ograniczał możliwość wielokrotnego przekazywania tego samego linku wśród użytkowników.

Teraz pojawia się nowa funkcja, która pomoże w lepszym sprawdzeniu podobnych informacji. Tym razem jednak będzie związana z czymś innym. Otóż wyszukiwanie w WhatsApp doczekało się pewnej zmiany. Użytkownik, który dostanie link do wiadomości, będzie mógł kliknąć ikonę szkła powiększającego. Tym samym zostanie przeniesiony do przeglądarki internetowej, gdzie sam będzie mógł sprawdzić wiarygodność informacji i poszukać innych tekstów o podobnej tematyce. Pozwoli to na lepszą weryfikację tego, czy faktycznie dostało się prawdziwą informację, czy kolejnego fake newsa. WhatsApp dalej więc walczy o to, by nie szerzyć dezinformacji między swoimi użytkownikami. I dalej ma to związek z koronawirusem.

Zobacz też: Pixel 4a zaprezentowany – co ma do zaoferowania?

Takie wyszukiwanie w WhatsApp startuje od dziś wraz z nową aktualizacją dla Androida oraz iOS. Niestety, jak już wspomniałem, niestety nie wszędzie. W pierwszej kolejności funkcja pojawi się w Brazylii, Hiszpanii, Irlandii, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Oby szybko „wyszła” dalej, bo może być naprawdę przydatna.

Źródło: WhatsApp

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy