W dobie, gdy na świat zaczęły wychodzić składane smartfony z elastycznymi wyświetlaczami, Xiaomi również nie próżnowało. Firma w głównej mierze dała się wtedy poznać z prototypów i mniej lub bardziej fanowskich filmów w Sieci. Jednak ostatecznie do gry wszedł Mi Mix Alpha, który cały był elastycznym wyświetlaczem, acz nierozkładanym. Pomysł wyjątkowo ciekawy, choć od razu zaznaczono, że to prototyp. Wiele wskazuje na to, że prototypem również zostanie zapamiętany.

Xiaomi Mi Mix Alpha nie trafi do sklepów – problemy z produkcją

Mi Mix Alpha Polska

Zaprezentowany w grudniu 2019 roku Xiaomi Mi Mix Alpha wywołał trochę emocji. Szczególnie że firma zaznaczyła, żeby nie traktować go jako gotowy produkt. Przede wszystkim producent był świadomy wad plastikowej ochrony ekranu, a do tego cena byłaby kosmiczna (ponad 11 tysięcy złotych). Niemalże każdego miesiąca dowiadywaliśmy się mniej lub bardziej oficjalnie, że może uda się wprowadzić poprawioną i lepiej zaprojektowaną wersję do sklepów. Dzisiaj możemy jednoznacznie napisać – Xiaomi Mi Mix Alpha nigdy nie trafi do sprzedaży. Powód, który został podany przez Lei Jun, prezesa firmy, to zbyt wysokie koszty masowej produkcji. Mimo że początkowe założenia i badania tego nie wskazywały, to najwidoczniej w świecie produkcja tego wyjątkowego modelu okazałaby się zbyt droga.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Co jeszcze czeka kina w związku z koronawirusem?

W takim razie co dalej z serią Mi Mix? Od czasów równie wyjątkowego Mi Mix 3 minęły już 2 lata (Mi Mix 3 5G blisko 2 lata). Oficjalnie Xiaomi nie zdradza takich planów, ale nie wyklucza nowych modeli z nowoczesnymi technologiami. Właśnie z tego była znana seria Mi Mix, ale nie zapominajmy, że w drodze jest Mi 10 Ultra.

Źródło: Gizchina

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.