ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
koronawirus kina

Koronawirus znowu uderzy w kina. Sprawdź, które będą zamknięte

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Kina w kilku rejonach Polski znów będą zamknięte przez koronawirus. Ministerstwo Zdrowia wprowadza obostrzenia związane ze wzrostem liczby zakażeń w 19 powiatach na terenie kraju.

Polska podzielona na strefy. Czerwona tam, gdzie koronawirus jest najgroźniejszy

Lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia, będzie poddawana bieżącej analizie i modyfikowana dwa razy w tygodniu (fot. Denise Jans/Unsplash)

Ministerstwo Zdrowia przywraca od soboty obostrzenia w tych częściach Polski, gdzie wzrost liczby zakażonych jest największy. Kraj podzielono na trzy strefy: zieloną (bez zmian), żółtą (z drobnymi zmianami) oraz czerwoną (z największymi restrykcjami). Łącznie do dwóch ostatnich grup zakwalifikowano 19 powiatów. 

  • W czerwonej strefie znalazły się powiaty: ostrzeszowski (województwo wielkopolskie), nowosądecki, miasto Nowy Sącz (małopolskie), wieluński (łódzkie), pszczyński, miasto Ruda Śląska, rybnicki, miasto Rybnik i wodzisławski (śląskie).
  • Do strefy żółtej zakwalifikowano powiaty: wieruszowski (łódzkie), cieszyński, miasto Żory, miasto Jastrzębie-Zdrój (śląskie), jarosławski, przemyski, miasto Przemyśl (podkarpackie), kępiński  (wielkopolskie), pińczowski (świętokrzyskie) i oświęcimski (małopolskie).

Gdzie kina będą zamknięte przez koronawirus?

W czerwonej strefie znalazły się powiaty z czterech województw (fot. Kilyan Sockalingum/Unsplash)

W powiatach i miastach ze strefy czerwonej i żółtej będą obowiązywały specjalne obostrzenia. Ich pełną listę publikuje strona internetowa resortu zdrowia. W strefie czerwonej wprowadzono zakaz działalności kin i organizacji wydarzeń kulturalnych. W strefie żółtej kinowe seanse oraz inne imprezy mogą się odbywać, ale na widowni będzie mogło być zajętych maksymalnie 25 proc. miejsc. W przypadku wydarzeń na świeżym powietrzu od soboty będzie obowiązywał limit 100 osób. Nie zmieniają się obostrzenia dla strefy zielonej, czyli np. na sali kinowej może być zajętych nie więcej niż 50 proc. miejsc, obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie 1,5-metrowego odstępu między widzami. Resort zdrowia informuje, że lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia, będzie na bieżąco analizowana i modyfikowana dwa razy w tygodniu.

Czytaj też: Prezes sieci Helios zapewnia, że kino nie przegra z internetem

Sprawdź najnowsze wpisy