Safe Folder, czyli Bezpieczny Folder, to nowa funkcja, która pojawiła się w aplikacji Files by Google. Już jakiś czas temu pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Google chce wprowadzić nową funkcjonalność do aplikacji, ale dopiero teraz ogłoszono to oficjalnie. Co takiego oferuje Bezpieczny Folder i dlaczego warto rozważyć instalację aplikacji, jeżeli jej jeszcze nie mamy na smartfonie.

Safe Folder w Files by Google

Safe Folder w Files by Google
Safe Folder w Files by Google

Każdy, kto posiada na telefonie jakieś ważne dokumenty czy zdjęcia, powinien rozważyć zainstalowanie dodatkowej aplikacji zabezpieczającej pliki. Nie zawsze bowiem wystarczy sam PIN w telefonie, a szczególnie przy bardzo ważnych dokumentach. Google o tym wie i właśnie dlatego pojawiło się Safe Folder w ich aplikacji Files. Ta powstała jeszcze w 2017 roku, a od tego czasu została zainstalowana przez ponad 500 milionów użytkowników na całym świecie. Regularnie korzysta z niej ponad 150 milionów osób, więc można śmiało powiedzieć, że jest popularna. Służy głównie do zarządzania przestrzenią dyskową na smartfonie, ale od teraz będzie można także „chować” tam ważne pliki.

Safe Folder działa bardzo prosto. Korzystając już z aplikacji, można przenieść widoczne tam pliki do Bezpiecznego Folderu. W momencie aktualizacji do nowszej wersji w aplikacji pojawi się taka opcja w menu. Safe Folder będzie zabezpieczony 4-cyfrowym numerem PIN. Ten trzeba będzie podawać za każdym razem, jeżeli będzie chciało się z folderu skorzystać. Będąc już w środku i przeglądając dokumenty, nie da się zrobić zrzutu ekranu. Dodatkowo aplikacje działające w tle, mają nie mieć dostępu do tego miejsca, więc to kolejne zabezpieczenie.

Zobacz też: Pixel 4a oficjalnie zaprezentowany – co oferuje?

Wersja beta rozwiązania wystartowała dziś, więc nie każdy dostanie od razu do niej dostęp. To ma się wydarzyć w ciągu najbliższych tygodni. Warto będzie wypróbować, kiedy tylko pojawi się taka możliwość. W końcu bezpieczeństwo powinno stać na pierwszym miejscu.

Źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.