Wymiana wyświetlacza w nowoczesnym smartfonie to stosunkowo trudne zajęcie. Przynajmniej dla kompletnego laika, który nawet oglądając filmy instruktażowe może popełnić błąd, na którego skutek całe urządzenie ulegnie uszkodzeniu. Mimo to nie sądzę, aby nowy patent Xiaomi powstał z myślą o rozwiązaniu tego irytującego problemu. Co nie zmienia faktu, że będzie to bardzo pozytywny skutek uboczny. Oczywiście o ile smartfon Xiaomi z odpinanym ekranem kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.

Smartfon Xiaomi z odpinanym ekranem

Smartfon Xiaomi z odpinanym ekranem

Xiaomi najwyraźniej zajmuje się projektami modułowymi, które kilka lat temu były popularną koncepcją smartfonów. Nowy patent chińskiego giganta technologicznego zawiera szczegóły dotyczące urządzenia z wyjmowanym wyświetlaczem. Podobnie jak poprzednie dziwaczne patenty firmy, ten znaleziono w CNIPA (China National Intellectual Property Administration) pod nazwą telefon dwuskładnikowy. Został on dostrzeżony przez serwis LetsGoDigital. Patrząc na grafiki, które zostały znalezione wraz z patentem, można obserwować urządzenie wraz z wyjmowanym wyświetlaczem. Ten można dowolnie wyjmować i podłączać do smartfona. 

Zobacz też: Wygląd Huawei Mate 40 w Sieci – tak ma się prezentować smartfon

Gdy urządzenie nie jest podłączone, z przodu widoczny jest system podwójnego aparatu wraz z lampą błyskową LED. Możliwe więc, że jest to konstrukcja z funkcjonalnym aparatem pod ekranem. Z drugiej strony nie można wykluczyć sytuacji, w której aparat selfie będzie działał tylko po wyjęciu wyświetlacza. Co szczerze mówiąc, nie miałoby większego sensu. Nie wiadomo także, czy ekran ma zawierać wbudowany akumulator i łączyć się ze smartfonem także bezprzewodowo. Jednak bez takiej funkcjonalności jedyną korzyścią z takiego podejścia byłaby jedynie możliwość łatwej wymiany tej części. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.