Huawei to firma znana głównie ze smartfonów. Premiera serii P40 już dawno za nami, co oznacza, że gigant ma przed sobą jeszcze jedną niesamowicie ważną prezentację tego roku. Mowa oczywiście o serii Mate 40, której pokaz odbędzie się trochę później, niż można się było spodziewać. Dziś za sprawą renderów poznaliśmy wygląd Huawei Mate 40. Niektórym z pewnością się spodoba.

Wygląd Huawei Mate 40 – rendery już w Sieci

Powyższe rendery zdradzające wygląd Huaweia Mate 40 udostępnił użytkownik Twittera ukrywający się pod nazwą OnLeaks. Mężczyzna już wielokrotnie dostarczał sprawdzone informacje, więc możemy śmiało założyć, że Mate 40 rzeczywiście będzie tak wyglądał lub przynajmniej podobnie. Nie da się ukryć, że sprzęt jest bardzo zbliżony do Huaweia P40 Pro. Największą różnicą w stosunku do swojego starszego brata jest poczwórny tylny aparat umieszczony na okrągłej „wyspie” zamiast prostokątnym wybrzuszeniu.

Zobacz także: Premiera Oppo K7 5G – nieco uboższa wersja OnePlusa Nord w super cenie zaprezentowana

Jeśli rendery okażą się prawdziwe, a wiele na to wskazuje, to Mate 40 nie będzie smartfonem dla osób, które nie lubią zakrzywionych wyświetlaczy. Jednocześnie trzeba wspomnieć, że tak cienkie ramki robią wrażenie i tylko udowadniają, że prawdziwie bezramkowe smartfony, bez żadnych wycięć, nie są przesadnie odległe w czasie. Warto też zwrócić uwagę, że Huawei nareszcie pozbył się znanego dobrze „notcha”, a aparaturę od swojego „Face ID” ukrył w wycięciu identycznym, co w P40 Pro. Bez zaskoczenia, Huawei Mate 40 zadebiutuje bez aplikacji i usług Google. Na smartfonie znajdzie się za to HMS, czyli własny ekosystem Chińczyków, który rozwija się w naprawdę błyskawicznym tempie.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.