MediaTek powrócił w zeszłym roku do segmentu klasy średniej i wyższej wprowadzając na rynek układy Helio G90T i rodzinę Dimensity 5G. Jednak z niewiadomych przyczyn telefony z tymi drugimi procesorami przez bardzo długi czas pozostawały w Chinach na wyłączność. Na szczęście, spółka potwierdziła, że w końcu zadebiutują one na światowych rynkach w III kwartale 2020 roku. Mowa więc o najbliższych dwóch miesiącach.

MediaTek Dimensity na całym świecie

MediaTek Dimensity na całym świecie

Pierwszym w historii układem z tej serii jest Dimensity 1000. Mimo to nie ma na świecie ani jednego smartfonu z tym chipem. Zamiast tego mamy urządzenie napędzane odpowiednio Dimensity 1000L (OPPO Reno3 5G) i Dimensity 1000+ (iQOOO Z1 5G). Te dwa chipy to stonowane i wzmocnione modele standardowego Dimensity 1000, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Ponadto tajwański producent chipsetów kontynuował wprowadzanie na rynek szeregu układów średniej klasy, takich jak Dimensty 800, Dimensity 820 i Dimensity 720. Chipsety te z kolei jedne z najtańszych smartfonów 5G dostępnych na chińskim rynku. Dobrym przykaładem jest tu Redmi 10X 5G, który w przeliczeniu na złotówki kosztuje mniej, niż 1000 PLN. 

Zobacz też: Wynalazca myszki komputerowej nie żyje – William English miał 91 lat

Niestety, żaden z nich nie jest dostępny poza Chinami. Wkrótce jednak to się zmieni. Najprawdopodobniej smarfon z serii LG Velvet zauważona na Google Play Console z Dimensity 800 będzie pierwszym takim urządzeniem na rynku. Kolejnym przypadkiem może być seria Redmi Note 10. Ma ona oferować to samo, co Redmi 10X 5G, jednak zostanie przypisana do innej serii. Premiery tego smartfonu również możemy się spodziewać już wkrótce. W końcu Redmi Note 8 także debiutował w podobnym okresie. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.