Wypełnianie formularzy w wersji PDF to istna droga przez mękę. Niestety, takie kwiatki czasami się zdarzają, ponieważ niektórym osobom udostępnianie ich w takiej formie wydaje się bardziej profesjonalne, niż w zwykłym pliku tekstowym. Zazwyczaj wymaga to albo szukania konwentera PDF na formę do wypełnienia, albo drukarki i skanera. Oczywiście o ile formularz może być uzupełniony ręcznie. Pomijając jednak, że dla osób, które stoją za takimi formularzami, powinno być specjalne miejsce w piekle, gdzie same powinny je uzupełniać, to wciąż pozostaje ten problem.

Adobe konwerter PDF online

Adobe konwerter PDF online

Na szczęście Google i Adobe postanowiły wspólnymi siłami rozwiązać ten problem. Do Chorome zostały wprowadzone nowe skróty, które po wpisaniu w okno przeglądarki odsyłają do stron Adobe. PDF.new odsyła do narzędzia, które pozwala na stworzenie darmowego pliku Adobe Acrobat PDF z dokumentu Word. Natomiast Sign.new pozwala na edytowanie zawartości plików PDF. Po wpisaniu skrótów do przeglądarki wylądujemy na stronie Adobe, gdzie możesz po prostu przeciągnąć i upuścić plik, który chcesz przekształcić. Istnieje również kilka innych skrótów. JPGtoPDF.new konwertuje JPG do formatu PDF, a CompressPDF.new zmniejszy rozmiar ogromnego pliku PDF, dzięki czemu łatwiej się nim dzielić. 

Zobacz też: Autopilot Tesli dla każdego! Program będzie mógł kupić każdy producent

Oprócz nowych skrótów Adobe ogłasiło, że w tym roku daje każdemu dostęp do 20 darmowych narzędzi online Acrobat. Aby z nich skorzystać, należy zalogować się za pomocą bezpłatnego identyfikatora Adobe ID. Firma twierdzi, że w tym wszystkim chodzi o usprawnienie sposobu, w jaki dzielimy się dokumentami. Aby to umożliwić, firma nawiązała współpracę z Google. Dzięki tej współpracy zyskuje także ekosystem Google. Warto zaznaczyć, że już jakiś czas temu Gmail dostał wsparcie dla plików Adobe. W ten sposób staje się on znacznie bardziej atrakcyjny dla osób z zewnątrz. Nowości te na pewno zostaną docenione przez osoby, które muszą teraz pracować zdalnie i zwykłe podpisanie jakiegoś dokumentu stanowi dla nich teraz wyzwanie.

Źródło: Engadget, Adobe

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.