Telewizor do PlayStation 5 powinien być wyjątkowy. Tak samo, jak konsola od Sony, a przynajmniej takie można odnieść wrażenie, kiedy wejdzie się na stronę producenta. Japończycy dodali właśnie informację, które modele telewizorów będą idealnie nadawały się do tego, by współpracować z ich konsolą.

Jaki telewizor do PlayStation 5?

telewizor do PlayStation 5
Fot. Sony

Dalej nie poznaliśmy ceny konsoli PlayStation 5, a co więcej, dalej nie wiadomo, kiedy ta oficjalnie zadebiutuje na rynku. Wprawdzie wiemy, że ma się to odbyć gdzieś pod koniec tego roku, ale Sony nie podało jeszcze konkretnej daty. Za to wiemy, jaki telewizor do PlayStation 5 będzie tym odpowiednim. Nie będzie chyba wielkim zaskoczeniem, jak napiszemy, że pierwszymi modelami, które wymienia Sony, są te ich produkcji. Chodzi o modele z serii Sony Bravia, a konkretniej ZH8, XH90 oraz HX92.

Pierwszy z modeli, czyli Bravia ZH8 z ekranem o przekątnej 75 cali, kosztuje w Polsce około 30 tysięcy złotych. Pozostałe modele są sporo tańsze, bo w zależności od rozmiaru, zapłacimy za nie od około 5 tysięcy złotych do 14 tysięcy. Widać więc, że by cieszyć się odpowiednią jakością gier na PlayStation 5, trzeba trochę zainwestować. To raczej wątpliwe, by nagle wszyscy gracze, którzy zechcą kupić nową konsolę, wymieniali także telewizor, ale część z nich może posłuchać rad Sony. Co takiego mają te modele, że mają idealnie pasować do konsoli? Oczywiście wykorzystują najnowsze technologie, które „ożywiają gry” i sprawiają, że rozgrywka przenosi się na wyższy poziom.

Zobacz też: Ogromna bateria, ale przestarzały Android – warto?

W przypadku modelu ZH8 mówimy tu o jakości 8K oraz możliwości oglądania gier w 120 klatkach na sekundę (HDMI 2.1). Zapewne z czasem pojawi się na stronie Sony więcej modeli, które także będą spełniały wymagania firmy. Dobrze wiemy, że to czysto marketingowa zagrywka, ale widać, że firma przygotowuje się już na premierę PlayStation 5. Możliwe więc, że niedługo poznamy w końcu jej cenę.

Źródło: Sony

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.