ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Szkło ochronne Redmi Note 9 Pro

Xiaomi wie, jak nam pomóc w ochronie ekranów serii Redmi Note 9 Pro

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jednym z dodatków do smartfona, który stał się naprawdę popularny i użyteczny jest szkło ochronne. Ochrona ekranu może być wykonany z folii plastikowej lub ze szkła, jednak cel jest ten sam — chronić ekran. Firma Xiaomi właśnie zaprezentowała swoje autorskie szkło ochronne Mi dla modeli Redmi Note 9 Pro i Redmi Note 9 Pro Max. Ma ono zagwarantować pełną kompatybilność z tymi smartfonami oraz najwyższa jakość.

Szkło ochronne Redmi Note 9 Pro i Note 9 Pro Max

Szkło ochronne Redmi Note 9 Pro

Ochrona ta wykonana jest ze szkła Akcesoryjnego Corning. Jest to szkło alkaliczno-aluminiokrzemianowe o lepszej ochronie niż oferowane przez zwykłe szkło sodowo-wapniowe hartowane. Według zapewnień producenta w porównaniu z tym drugim typem zapewnia ono 5-krotnie lepszą ochronę. Samo Xiaomi twierdzi, że szkło to ma twardość 9H i zapewnia doskonałą ochronę przed uszkodzeniami. To nie jest pierwszy raz, kiedy producent wypuszcza produkt tego typu pod własnym szyldem. W zeszłym roku Xiaomi zapowiedziało również ochronę dla serii Redmi Note 8. Podobnie jak w przypadku serii Redmi Note 8, to również ma nacięcie. I to mimo że Redmi Note 9 i Redmi Note 9 Pro Max mają otwory w ekranie. Najwyraźniej łatwiej stworzyć szkło z nacięciem niż dziurą.

Zobacz też: Klienci kolejnych 173 banków spółdzielczych mogą łatwo założyć Profil Zaufany

Oczywiście smartfony z serii Redmi Note 9 Pro, jak i Redmi Note 9 Pro Max posiadają obustronne zabezpieczenie w postaci szkła Gorilla Glass 5. Niemniej jednak Szkło Ochronne Mi powinno zapewnić dodatkową ochronę wyświetlaczy obu urządzeń. Dodatkowo w razie ewentualnego uszkodzenia znacznie łatwiej i taniej jest wymienić naklejane szkło ochronne niż oryginalną szybkę znajdującą się na samym urządzeniu. Szkło ochronne dla Redmi Note 9 Pro i Note 9 Pro Max ma trafić na rynek 30 lipca. Wtedy też mamy poznać jego dokładną cenę. Ta jednak nie powinna być zbyt wysoka, biorąc pod uwagę, że to jedynie akcesorium do dość tanich smartfonów.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy