klienci banków spółdzielczych profil zaufany

Klienci kolejnych 173 banków spółdzielczych mogą łatwo założyć Profil Zaufany

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że klienci kolejnych banków spółdzielczych mogą w prosty sposób założyć Profil Zaufany. Do niedawna taką możliwość mieli głównie klienci największych banków komercyjnych.

Klienci banków spółdzielczych założą Profil Zaufany łatwiej, niż dotychczas

klienci banków spółdzielczych profil zaufany

Niecały miesiąc temu informowaliśmy, że osoby z kontami w bankach spółdzielczych w łatwy sposób potwierdzą Profil Zaufany. Wtedy dotyczyło to jedynie klientów 15 placówek, jednak zapowiadano, że w kolejnym etapie będzie ich znacznie więcej.

Dziś Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że drugi etap integracji banków spółdzielczych z węzłem krajowym jest już ukończony. W efekcie do listy banków spółdzielczych, których usługobiorcy mogą poprzez bankowość internetową potwierdzić Profil Zaufany, dopisano kolejne placówki. Jest ich 173. Kolejny etap rozpocznie się na początek sierpnia. Wtedy opcja szybkiego potwierdzania Profilu Zaufanego bez wychodzenia z domu zacznie trafiać do klientów kolejnych 124 placówek. Dołączenie banków spółdzielczych to ważny moment w historii profilu zaufanego. Wiemy jak wielu Polaków ma tam konta i chcieliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski. Resort podzielił cały proces na kilka etapów. W sumie integracja obejmie ponad 500 placówek.

Czytaj także: Internet kwantowy ma rozwiązać wszystkie problemy z bezpieczeństwem – teoretycznie

Integracja banków spółdzielczych z węzłem krajowym oznacza nie tylko możliwość łatwego potwierdzania Profilu Zaufanego. Inne korzyści dla klientów placówek to możliwość szybkiego logowania poprzez bankowość internetową do Internetowego Konta Pacjenta, konta Mój GOV oraz PUE ZUS.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy