YouTube Music na Android TV zaczął pojawiać się u niektórych użytkowników. Robi to jednak nie w formie osobnej, dedykowanej aplikacji, ale jako… zakładka. Być może to tylko „przymiarki” od Google do pełnego startu na kolejnej platformie, a może firma zdecydowała, że to jeszcze za wcześnie na mocniejsze promowanie usługi. To dość dziwne posunięcie ze strony giganta, bo przecież YouTube Music wciskane jest korzystającym z YouTube od dawna.

YouTube Music na Android TV

YouTube Music na Android TV
YouTube Music na Android TV / Android Police

Platforma Android TV staje się coraz popularniejsza, bo i coraz większa liczba producentów umieszcza w swojej ofercie smart telewizory. To wygodne dla użytkowników, bo nie muszą podpinać dodatkowego sprzętu do telewizora, jeżeli mają zamiar obejrzeć np. coś na Netflix. Oczywiście istnieje kilka możliwości, by to zrobić, bez posiadania smart TV, ale to zdecydowanie ułatwia. Teraz YouTube Music na Android TV powoli zaczyna się pojawiać, choć robi to w dziwny sposób. Można było spodziewać się tego, że Google wypuści po prostu kolejną aplikację, ale firma postawiła na coś zupełnie innego.

W menu aplikacji YouTube pojawiła się po prostu zakładka Music. Z jednej strony to dobrze, bo ogranicza liczbę aplikacji, którą trzeba mieć na telewizorze, ale tutaj pojawił się pewien problem. Music nie działa tak, jak powinno i tak, jak dzieje się to w aplikacji na smartfony. Jak podaje Android Police, nie ma czegoś takiego, jak odtwarzanie muzyki w tle. To jedna z ciekawszych i potrzebniejszych funkcji, a przynajmniej na smartfonach. Korzystanie z aplikacji YouTube na Android TV sprawia, że ta musi być cały czas odpalona. Nie można także zarządzać przygotowanymi playlistami czy włączenia „szufelki”.

Zobacz też: Play z nową ofertą dla przenoszących numer.

Wygląda więc na to, że Google wypuścił aktualizację, która nie do końca spełnia swoje zadanie. I choć samo YouTube Music nie jest tak popularne, jak Spotify, to chyba Google powinno bardziej się do tego przyłożyć. W końcu lepiej wypuścić produkt działający tak, jak powinien, prawda?

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.