Zaledwie wczoraj MediaTek wprowadził na rynek całkowicie nowy chipset z linii Dimensity, czyli model 720 5G. Jest on przeznaczony dla smartfonów z niższych warstw średniej półki. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowego chipsetu firma wprowadziła na rynek nową serię procesorów Dimensity 700. Co więcej, plotki głoszą, że niedługo światło dzienne ma ujrzeć jeszcze tańsza seria układów od Tajwańskiego producenta, czyli Diemnsity 600.

Dimensity 720 w Huaweiu, Xiaomi i Oppo

Dimensity 720 Huawei Xiaomi Oppo

W momencie wprowadzania na rynek nowego układu MediaTek nie zdradził czy jakiś producent jest nim zainteresowany. I w sumie trudno się dziwić. Popularność układów Dimensity z serii 1000 i procesora Dimensity 800 jest bardzo niska. Jedynie Dimensity 820 stał się niejakim sukcesem firmy. I to, mimo że każdy z tych procesorów oferuje naprawdę wiele w swojej cenie. Dlatego też, mimo że Dimensity 720 to kawał porządnego krzemu, nie spodziewałbym się, że wywoła większe zainteresowanie na rynku. Na szczęście moje przeczucie się nie sprawdziło. 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Najlepsze seriale na wakacje – co warto obejrzeć w wolnej chwili?

MediaTek potwierdził, że układem tym interesuje się trzech chińscy producenci smartfonów. Są to Huawei, Oppo i Xiaomi. Oczywiście obecność Huaweia nie powinna tu dziwić. Układy MediaTeka są dla niego obecnie jedynym źródłem procesorów tej klasy od momentu, kiedy został odcięty od swoich autorskich Kirinów. Xiaomi również coraz mocniej skupia się na współpracy z Tajwańczykami, chociaż jest mocno rozdarte pomiędzy nimi, a Qualcommem, którego jest największym klientem. Oppo natomiast jest znane z poszukiwania procesorów z atrakcyjnym stosunkiem możliwości do ceny. Seria Reno bardzo dobrze się zna z układami rodziny Dimensity. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko trzymać kciuki za sukces największego rywala Qualcomma. W końcu konkurencja zawsze jest dobra.

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.