ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
MediTek Dimenisty 720

MediaTek Dimensity 720 zaprezentowany – smartfony 5G będą jeszcze tańsze i wciąż bardzo wydajne

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

MediaTek ogłosił dziś Dimensity 720, najnowszy model procesora 5G, który wedle zapewnień producenta, zapewni konsumentom dostęp do najwyższej klasy rozwiązań 5G na smartfonach średniej klasy. Dimensity 720, jest częścią rodziny chipsetów 5G MediaTek, która obejmuje gamę chipsetów od Dimensity 1000 dla flagowych smartfonów 5G do serii Dimensity 800 i 700 dla bardziej przystępnych cenowo urządzeń 5G klasy średniej.

MediaTek Dimensity 720

MediTek Dimenisty 720

Biorąc pod uwagę wycenę Redmi 10X 5G, którego napędza Dimensity 820, oraz fakt, że Dimensity 720 ma być tańszy, możemy się spodziewać naprawdę przystępnych cenowo smartfonów 5G. Co jednak ważniejsze obsługa sieci najnowszej generacji nie jest ich jedynym atutem.

Dimensity 720 wyznacza nowy standard, dostarczając bogate w funkcje doświadczenia i technologię 5G do urządzeń, które są bardziej dostępne dla masowego odbiorcy. Ten układ jest bardzo energooszczędny, ma imponującą wydajność i zaawansowane technologie wyświetlania i obrazowania. Wszystko to razem pomoże producentom wprowadzić zróżnicowane urządzenia 5G dla konsumentów na całym świecie.

— Stwierdził Dr. Yenchi Lee, Zastępca Dyrektora Generalnego działu komunikacji bezprzewodowej w MediaTek,

Zobacz też: Uważasz, że grafika w grach nie ma znaczenia? Alt254 to idealny tytuł dla Ciebie!

Dimensity 720 jest zintegrowany z najbardziej energooszczędnym modemem 5G w swojej klasie. Został on zbudowany w oparciu o technologię MediaTek 5G UltraSave. Ponadto może się pochwalić następującą funkcjonalnością:

  • Obsługa wyświetlaczy o wysokiej częstotliwości odświeżania 90 Hz.
  • Poprawa jakości odtwarzanych filmów dzieki MiraVision HDR10+.
  • Obsługa aparatów do 64 MPx lub zestaw dwóch obiektywów pracujących jednocześnie w konfiguracji 20 + 16 MPx.
  • Zaawansowany system AI do poprawy jakości zdjęć.
  • Zintegrowana funkcja Voice Wakeup (VoW), która minimalizuje zużycie energii przez asystentów głosowych.
  • Obsługa wyświetlaczy o rozdzielczości do 2520 × 1080 pikseli.

Specyfikacja

Warto także skupić się na jego specyfikacji. Dimensity 720 został wykonany w procesie 7 nm, Składają się na niego dwa wydajne rdzenie Cortex-A76 znane z zeszłorocznych flagowych procesorów. Pracują one z częstotliwością do 2 GHz. Współpracują one z sześcioma rdzeniami Cortex-A55, które są następcami rdzeni Cortex-A53. One także oferują częstotliwość pracy do 2 GHz. Za przetwarzanie grafiki odpowiada układ Arm Mali G57 MC3. Jeśli chodzi pamięć operacyjną, to Dimenisty 720 obsługuje RAM LPDDR4X o taktowaniu do 2133 MHz i rozmiarze do 12 GB. Jeśli zaś chodzi o pamięć masową, to możemy liczyć maksymalnie na kości UFS 2.2, które wciąż zapewniają bardzo szybki zapis i odczyt.

Łączność 

Procesor obsługuje najnowsze technologie łączności. Znajdziemy w nim więc tym agregację dwóch nośników (2CC CA), Voice over New Radio (VoNR). Producent nie zapomniał o obsłudze dwóch kart SIM. Mogą one pracować w konfiguracji 5G i 4G, dual standby (DSDS). Ponadto układ zapewnia wsparcie dla sieci autonomicznych (SA), jak i niestacjonarnych (NSA) sub-6GHz. Chipset Dimensity 720 jest przeznaczony do globalnych sieci sub-6GHz 5G w Azji, Ameryce Północnej i Europie. Jeśli zaś chodzi o sieci bezprzewodowe, to możemy liczyć na wsparcie dla Wi-Fi 5 i Bluetooth 5.1.

Źródło: MediaTek

Sprawdź najnowsze wpisy