Aktualizacja Xiaomi Mi A3, która udostępniona została globalnie, wypuszczona została przez… pomyłkę. Pliki miały trafić tylko do mieszkańców Meksyku, a instalowanie jej na jakichkolwiek innych sprzętach, może doprowadzić do nieodwracalnych problemów. Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle.

Aktualizacja Xiaomi Mi A3

Aktualizacja Xiaomi Mi A3
Fot. Xiaomi Mi A3

Wygląda na to, że model Mi A3 od Xiaomi, jest przeklęty. To nie pierwszy raz, kiedy aktualizacja może powodować spore problemy. Zresztą podobne kłopoty mieli także posiadacze Xiaomi Mi A2 Lite. Tam aktualizacja do Androida 10 pojawiała się kilkukrotnie, zanim była poprawna. Zdawałoby się, że obecność w programie Android One sprawi, że takich błędów nie będzie, a tymczasem rzeczywistość bardzo niemiło zaskoczyła wszystkich posiadaczy tych modeli.

Aktualizacja Xiaomi Mi A3 o numerze V11.0.3.0.QFQMXTC przeznaczona była dla meksykańskiego operatora Telcel i miała trafić tylko tam. Tymczasem przez pomyłkę została udostępniona globalnie, a jej instalacja może powodować sporo problemów. Xiaomi udostępniło na swoim forum post, gdzie ostrzega użytkowników, by ci nie aktualizowali swoich telefonów. Jeżeli to zrobili, to jedna z kart SIM nie będzie działać (smartfon ma opcję DualSIM). Dodatkowo na urządzeniu pojawią się nowe aplikacje, a w szczególnych przypadkach sprzęt może nawet się nie uruchamiać.

Zobacz też: Zwiastun Far Cry 6 zapowiada wiele dobrego.

Wiemy, że wypadki się zdarzają, ale w przypadku Xiaomi, to już kolejny raz. Warto więc nie instalować żadnych aktualizacji od razu, bo może się okazać, że nasz telefon będzie później niezdatny do użytku. Jeżeli ktoś już zainstalował nową aktualizację na Mi A3 i doświadczył problemów, czeka go odzyskiwanie danych.

Oświadczenie Xiaomi

Zdajemy sobie sprawę z problemu wynikającego z aktualizacji oprogramowania na kilku urządzeniach Mi A3. W trakcie jego analizy zidentyfikowaliśmy problem techniczny, z powodu, którego aktualizacja oprogramowania, została przypadkowo udostępniona do grupy użytkowników, która nie powinna jej otrzymać. Zaleźliśmy przyczynę, a nasze zespoły techniczne pracują nad rozwiązaniem, które pomoże go naprawić. Zostanie ono wkrótce udostępnione użytkownikom.

Źródło: Xiaomi / GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.