Atari VCS to produkt, na który fani retro czekają już od dawna. Od bardzo dawna. Nasz pierwszy tekst na temat tej retro konsoli z procesorem od AMD pojawił się na początku grudnia zeszłego roku. I dotyczył on… opóźnionej premiery rzeczonej konsoli, która właśnie wtedy miała debiutować. Oczywiście późniejsze opóźnienia można zrzucić na barki pandemii, jednak podejrzewam, że i tak jakieś by wystąpiły. Okazuje się, że konsola trafia do dwóch popularnych sieci sklepów. Jednak i tu jedynie w formie przed sprzedażowej.

Atari VCS w sklepach jako preorder

Atari VCS w sklepach

GameStop i Walmart przyjmują teraz wstępne zamówienia na zestaw Atari VCS 800 All-in Bundle. Zawiera on zarówno samą konsolę, jak i klasyczny joystick i bardziej współczesny kontroler. Napisałem klasyczny? No cóż, nie do końca. Mamy tu bowiem do czynienia z nowoczesnym, bezprzewodowym manipulatorem. Jednak jego wygląd i działanie ma nie odstawać od oryginału. Miejmy nadzieję, że producent nie trzyma się tradycji, jeśli chodzi o kwestię wytrzymałości urządzenia. Oferty poszczególnych sklepów się między sobą różnią. GameStop sprzedaje konsolę jedynie w wersji Onyx, czyli całkowicie czarnej. Sklep ją wycenił na 379,99 USD. Sprzedawca gier nie zdradził, kiedy będzie miała miejsce premiera konsoli. Jednak podkreśla, że faktura nie zostanie wystawiona do czasu realizacji zamówienia.

Zobacz też: Tłumacz Google „wypowiedział się” o kandydatach na Prezydenta RP

Walmart oferuje natomiast wersję z przednim panelem udającym drewno. Jest ona przy okazji droższa aż o 10 USD, czyli kosztuje 389,99 USD. Firma przy okazji zdradza datę wysyłki. Ta ma mieć miejsce 27 listopada. Opcjonalnie można wstępnie zamówić pakiet bezpośrednio od Atari z gwarancją dostawy przed 24 grudnia. Ten również został wyceniony na 389,99 dolarów. Biorąc pod uwagę, że producent informuje o swoim projekcie od 2017 roku, to trudno uwierzyć, że w końcu zostanie on zaprezentowany. Jednak z drugiej strony musiał w jakiś sposób przekonać dwa duże sklepy, że premiera konsoli naprawdę będzie miała miejsce. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.