Nie są to najlepsze wieści dla tych, którzy kupili Atari VCS jako prezent świąteczny. Konsola ta nie dotrze do wczesnych sponsorów z Indiegogo do końca tego roku, jak pierwotnie obiecano. Dobrą wiadomością jest to, że mówimy o kilkutygodniowym opóźnieniu. Według Atari Brass sponsorzy powinni jeszcze zdobyć swoje jednostki, zanim konsola trafi do sklepów.

Atari VCS opóźnione

Atari VCS opóźnione

W ostatnim ogłoszeniu Medium w tej sprawie Dyrektor Operacyjny Atari Michael Arzt powiedział, że biorąc pod uwagę pracę, którą trzeba jeszcze wykonać, jak certyfikacja końcowej fazy i testy, zdali sobie sprawę, że potrzebują kilku tygodni więcej, niż pierwotnie przewidywano. Nie podano zmienionej daty premiery konsoli. Jednak Arzt powiedział:

mówią tu o tygodniach, a nie o miesiącach […] sponsorzy Indiegogo pozostają najwyższym priorytetem.

Zobacz też: Drobna sprzeczka pomiędzy Siri a prezenterem pogody na wizji

W każdym razie, jak powiedział Dyrektor Operacyjny, wspierający z Indiegogo otrzymają swoje systemy Atari VCS, zanim trafią one na sklepowe półki marcu 2020 roku. Obiecał także, że Atari będzie próbowało wymyślić jakiś rodzaj bonusu, aby nagrodzić wczesnych sponsorów za ich cierpliwość. Atari pierwotnie zamierzało wysłać VCS wiosną/latem tego roku. Jednak przejście w ostatniej chwili na Ryzen Embedded R1000 SoC firmy AMD, jak również kilka zmian w projekcie przemysłowym oznaczało, że firma nie osiągnęła tego celu. Z drugiej strony opóźnienie to wiązało się ze znacznym poprawieniem osiągów urządzenia. Wyszło więc konsumentom na dobre. Zainteresowane strony mogą zamówić VCS bezpośrednio od Atari. Pakiet zawierający konsolę, gamepad i joystick kosztuje obecnie 389,99 USD.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.