Samsung ma w swojej ofercie wiele najróżniejszych urządzeń. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się smartfony, ale firma sprzedaje również m.in. tablety. Dziś na wyczekiwaną aktualizację do Androida 10 i One UI 2.0 załapały się dwa modele od Koreańczyków – Galaxy Tab A 10.1 i Galaxy Tab A 8.0 z 2019 roku. Pierwsi użytkownicy mogą już instalować nową wersję oprogramowania.

Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019) i Galaxy Tab A 8.0 (2019) już z aktualizacją do Androida 10 i One UI 2.0

Galaxy Tab A 8.0 2019

Galaxy Tab A 10.1 i Galaxy Tab A 8.0 to budżetowe tablety Samsunga, które zadebiutowały w 2019 roku. Oba urządzenia trafiły na rynek z najnowszym wówczas Androidem 9 Pie, jednak ich pierwsi użytkownicy mogą już instalować aktualizację do Androida 10 wraz z nakładką One UI 2.0. Nowa wersja oprogramowania dla Galaxy Tab A 10.1 (2019) została oznaczona numerem T515XXU4BTFK, a dla Galaxy Tab A 8.0 (2019) ciągiem znaków P205DXU5BTFB. Uaktualnienie jest rozprowadzane falami, co oznacza, że nie wszyscy dostaną je w tym samym czasie.

Zobacz także: Lista kurierów dostępnych w programie Allegro Smart! ograniczona – brak m.in. InPostu

Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to te są dość standardowe. Wśród nich warto wymienić m.in. systemowy tryb ciemny, nowe gesty, a także nowe ustawienia prywatności. Ponadto w obu aktualizacjach zawarto czerwcowe poprawki zabezpieczeń. Jeśli posiadasz jeden z tytułowych tabletów i nie dostałeś jeszcze powiadomienia o nowej wersji oprogramowania gotowej do instalacji, to warto spróbować wywołać uaktualnienie ręcznie w ustawieniach. Niewykluczone, że akurat się pojawi i będzie można je ściągnąć.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.