Allegro ograniczyło listę kurierów dostępnych dla klientów korzystających z darmowych dostaw Allegro Smart!, brak m.in. popularnego InPostu. Dotychczas wysyłki towarów zakupionych przy użyciu programu Smart! mogły być realizowane przez kilkanaście podmiotów. Od początku lipca 2020 ta sytuacja uległa jednak zmianie.

Brak InPostu wśród metod dostawy kurierem w Allegro Smart! – co z paczkomatami?

allegro smart brak inpostu

TNT Express, FedEx, DHL, GLS – to tylko niektóre firmy kurierskie, z których usług w ramach bezpłatnej dostawy Allegro Smart! już nie skorzystamy. Allegro usunęło także opcję dostawy kurier InPost w ramach wspomnianego programu Smart!. Co jednak istotne, bez zmian pozostaje możliwość bezpłatnej dostawy do paczkomatu.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Jakie firmy realizują dostawy zakupów zakupionych przy użyciu Allegro Smart! do domu? Wśród partnerów Allegro w tym zakresie pozostały jedynie następujące podmioty: DPD, Poczta Polska, UPS, Xpress Couriers. Zmiany w gronie dostawców wynikają z przeprowadzonego przez Allegro przetargu na wykonywanie określonych usług. Niewykluczone jednak, że w przyszłości lista dostawców się rozszerzy. Istotna jest rola negocjacji Allegro z firmami kurierskimi. Wynegocjowane kontrakty mogą zapewnić sprzedawcom metody dostawy w atrakcyjnych cenach.

Czytaj także: Prezenty od Allegro – oszuści wysyłają SMS-y, które mogą was sporo kosztować

Allegro Smart! to program dostępny dla użytkowników platformy sprzedażowej Allegro. Opłacając miesięczny lub roczny abonament, otrzymujemy możliwość zamawiania towarów bez opłat za wysyłkę u sprzedawców, którzy uczestniczą w programie. Warunek to zakup towarów o łącznej wartości min. 40 zł (dostawa do punktu odbioru) lub 100 zł (dostawa kurierem) u jednego sprzedawcy. Dodatkowo użytkownicy programu Smart! otrzymują dostęp do specjalnych, limitowanych okazji.

źródło: wirtualnemedia.pl
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.