Google Nearby Share

Google Nearby Share nadchodzi – to konkurent dla AirDropa od Apple

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Nearby Share to funkcja opracowywana przez Google, która ma pozwolić na łatwe udostępnianie plików pomiędzy platformami – tak, jak AirDrop od Apple. Po wielu miesiącach plotek gigant z Mountain View nareszcie potwierdził, że opisywana nowość jest w drodze. Niektórzy użytkownicy smartfonów z Androidem testują już nawet jej wersję beta.

Google Nearby Share – trwają testy nowej funkcji

Google Nearby Share

Nearby Share zapowiada się naprawdę dobrze. W rozmowie z portalem Android Police, Google poinformowało, że przeprowadza już beta testy opisywanej funkcji. Ponadto firma dodała, że jej celem jest udostępnienie Nearby Share wszystkim smartfon z Androidem 6 lub nowszym na pokładzie, a także na innych platformach. Co ciekawe, jakiś czas temu funkcja zaczęła się pokazywać w niektórych wydaniach Chrome OS, co sugeruje, że będzie działać również na Chromebookach.

Zobacz także: Nowa aktualizacja Galaxy S9, S9+ i Note 9 w Polsce – ex-flagowce staną się lepsze

Nearby Share działa bardzo prosto. Funkcja pozwala bowiem na bezprzewodowe przesyłanie plików pomiędzy smartfonami w pobliżu. Za jej pomocą nie można jednak wysyłać niczego nieznajomym, bo zainteresowani muszą najpierw oznaczyć swój smartfon w ustawieniach jako „widoczny”. Ponadto każdy przesłany plik musi najpierw zostać zaakceptowany przez odbiorcę – to nie tak, że rozpoczynając wysyłanie, druga osoba od razu dostanie konkretny plik. Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie, kiedy Nearby Share zadebiutuje w oficjalnym wydaniu, ale zapewne już niedługo. Czekacie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy