Nowa aktualizacja Galaxy S9 oraz modeli S9+ i Note 9, właśnie zaczyna pojawiać się u polskich użytkowników sprzętu. Warto dodać, że będzie to najprawdopodobniej ostatnia tak duża aktualizacja dla ex-flagowców. Później będą pojawiały się już tylko łatki bezpieczeństwa w ramach comiesięcznych aktualizacji. Czy to oznacza, że już trzeba szukać dla siebie nowego smartfona? Absolutnie nie.

Nowa aktualizacja Galaxy S9 – oto One UI 2.1

Nowa aktualizacja Galaxy S9, S9+ oraz Note 9
Fot. Samsung Galax S9

Użytkownicy wyżej wymienionych modeli nie mają już raczej co liczyć na to, że dostaną nowego Androida. Nie oznacza to jednak, że powinni już zaglądać do portfeli i sprawdzać, czy mogą pozwolić sobie na nowego flagowca. Nowa aktualizacja Galaxy S9, S9+ oraz Note 9 przynosi bowiem wersję One UI 2.1. Oznacza to, że użytkownicy smartfonów mogą liczyć na szereg nowych funkcji, które znane są posiadaczom najnowszych rozwiązań od Samsunga. Daje to tym samym „nowe życie” smartfonom, które jeszcze do niedawna uchodziły za wzór do naśladowania. Co takiego przynosi One UI 2.1?

Użytkownicy smartfonów mogą liczyć teraz na dwie nowe funkcje, a mianowicie Music Share oraz Quick Share. Pozwolą one na szybsze wymienianie się plikami z innymi użytkownikami, co może cieszyć tych, którzy często mieli z tym zadaniem problem. Jeżeli chodzi o aparat, to pojawią się nowe funkcje oraz tryby. Wśród nich Strefa AR, Jedno ujęcie, Wideo Pro, Moje filtry czy Odcień autoportretu. Do tego dochodzi jeszcze poprawiony tryb nocny. Emoji AR także ulegną poprawieniu, bo będzie można je edytować ręcznie, a samo rozpoznawanie twarzy ma działać lepiej. Warto tutaj dodać, że w momencie aktualizacji, wszystkie zapisane wcześniej emoji AR zostaną usunięte, kiedy otworzy się aplikację.

Zobacz też: Skąd brać darmowe e-booki?

Łatwiej będzie także zarządzać obrazami w Galerii, bo teraz mają być one inaczej pogrupowane. Będzie można także łatwiej i szybciej wyszukiwać fotografie na podstawie dat. Poprawiono także samą klawiaturę Samsunga. Dajcie znać w komentarzach, czy macie już aktualizacje na swoich telefonach i jak ją odbieracie.

Źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.