Lenovo zaprezentowało dziś miniaturowe PC ThinkCentre. Modele M75n i M75n IoT to komputery stacjonarne o formacie nano. Zostały wyposażone w procesory od AMD.

Co oferują miniaturowe PC Lenovo ThinkCentre?

lenovo thinkcentre miniaturowe pc

Model M75N to najmniejszy komputer stacjonarny w rodzinie Lenovo ThinkCentre (grubość 22 mm, waga 505 g). Urządzenie jest dostępne w konfiguracjach z procesorami AMD Ryzen PRO, dyskami SSD i systemem operacyjnym Windows 10 Pro. To wszystko ma zapewnić odpowiednią wydajność, jak również wysoki poziom zabezpieczeń. ThinkCentre M75n potrafi odbierać pocztę, wykonywać połączenia VoIP, a także obsługiwać wiadomości w komunikatorach w trybie wstrzymania. Do komputera można podłączyć dwa monitory, pełnowymiarową klawiaturę, mysz, a także słuchawki lub inne urządzenia. Na przednim panelu znajduje się port USB-C, pozwalający na ładowanie innych urządzeń lub przesyłanie danych.

ThinkCentre M75n IoT to komputer z procesorem AMD Athlon. Model można kupić w wersjach z różnymi opcjami systemu operacyjnego. Urządzenie zostało stworzone z myślą o działaniu na brzegu sieci. Potrafi zbierać, analizować i interpretować dane z różnych źródeł w czasie rzeczywistym. M75n IoT znajdzie zatem zastosowanie w firmach, gdzie pomoże np. w optymalizacji produkcji. Lenovo chwali swoje urządzenie, mówiąc, że idealnie nadaje się ono do integracji ze środowiskami magazynowymi, sklepowymi, jak również medycznymi. ThinkCentre M75n IoT działa na brzegu sieci, łączy się bezprzewodowo przez Wi-Fi i Bluetooth, co ma pozwolić na efektywną komunikację z chmurą czy centrum danych.

Czytaj także: Zostań testerem gamingowych laptopów Lenovo Legion – ciekawy konkurs

Ważnym aspektem, na jaki zwraca uwagę Lenovo w komputerach ThinkCentre, jest bezpieczeństwo. Urządzenia posiadają m.in. takie zabezpieczenia, jak układ dTPM 2.0, ochronę portów Smart USB, możliwość wyłączania poszczególnych gniazd USB oraz czujnik otwarcia obudowy.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.