TikTok cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Platforma nieustannie zdobywa nowych użytkowników, a jej formuła zdecydowanie się przyjęła. Nie trwało długo, by na rynku pojawił się klon popularnej aplikacji. Mowa oczywiście o Zynnie, czyli stosunkowo świeżej marce, która czerpie z TikToka garściami. Teraz jednak apka została usunięta ze Sklepu Play po oskarżeniu o plagiat. Nie zanosi się, by miała zostać przywrócona.

Aplikacja Zynn zniknęła z Google Play – Google podjęło stosowne kroki

Zynn

Zynn jest stosunkowo świeżym klonem TikToka, który zdobył ogromne zainteresowanie w krótkim okresie czasu. Niestety jednak liczba osób korzystających z platformy nie urosła w pełni uczciwie, bo wielu użytkowników TikToka zgłasza, że ich konta zostały sklonowane i przeniesione do Zynna bez ich wiedzy. Co więcej, wraz z ich wszystkimi danymi osobowymi oraz zdjęciami czy filmami.

Zobacz także: 16 GB i „przezroczyste” plecki – Nubia Red Magic 5G Transparent Edition zachwyca

Afera z plagiatem stała się na tyle głośna, że podchwyciły ją niemal wszystkie istotne media. Wkrótce wiadomość o nieuczciwej grze Zynna dotarła do samego giganta z Mountain View, który ostatecznie postanowił usunąć aplikację ze Sklepu Play. Rzecznik prasowy Zynna poinformował, że firma rozmawia już Google na temat obecnej sytuacji i robi wszystko, by jak najszybciej przywrócić apkę do największego marketu na Androidzie. Nie da się jednak ukryć, że nie wygląda na to, by Google miało się ugiąć. Cóż – pożyjemy, zobaczymy.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.