ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Netia TV 30 kanałów

Męczysz się ze słabym zasięgiem sieci? Netia wydzierżawi ci wzmacniacz WiFi

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Netia poinformowała, że za dodatkową opłatą wydzierżawi swoim klientom takie urządzenia, jak chociażby wzmacniacz WiFi. Oferta ma pomóc osobom, które posiadają dom lub biuro o konstrukcji ograniczającej zasięg sieci WiFi routera dostępowego.

Netia wydzierżawi wzmacniacz WiFi i nie tylko, ale ile trzeba za to zapłacić?

Netia informuje, że poprawienie zasięgu sieci w domu to nie jedyna zaleta, jaką oferują nowe urządzenia dostępne w jej ofercie. Klienci, którzy nie mają problemu z odbiorem internetu w pomieszczeniach, również skorzystają. Dzięki dzierżawionemu sprzętowi można rozszerzyć zasięg WiFi np. na ogród.

netia wydzierżawi wzmacniacz wifi

Klienci mogą wydzierżawić od Netii różne urządzenia, lecz wszystkie są od firmy D-Link. Pierwsza opcja to PLC (tzw. internet z gniazdka), druga – klasyczny wzmacniacz WiFi/extender, a trzecia to mesh, czyli ewolucja klasycznego wzmacniacza. PLC (Power Line Communication), czyli internet z gniazdka stanowi zestaw zawierający D-Link PowerLine AV2 1000/Gigabit. Transmitery są niewielkich wymiarów oraz energooszczędne, nie wymagają specjalnej konfiguracji. Klasyczny wzmacniacz WiFi/extender  D-LINK DAP-1620 odbiera sygnał WiFi od routera, wzmacnia go, a następnie przesyła do urządzeń odbiorczych. Sieć extendera jest niezależna od sieci routera. Mesh to tak naprawdę D-Link COVR-C1200. Jest to system połączonych stacji WiFi, które współpracują ze sobą. W efekcie, choć użytkownik przemieszczający się po mieszkaniu korzysta cały czas z jednej sieci, to jego smartfon czy laptop łączy się z różnymi urządzeniami dostępowymi tak, by zasięg był jak najlepszy. Mesh zapewnia mniejsze straty na sygnale i tworzy sieć, która obejmuje większy teren, niż extender.

Czytaj także: Najszybszy Internet w maju – który operator był najlepszy w wyścigu?

Z bardziej szczegółowymi informacjami na temat możliwości poszczególnych urządzeń zainteresowani mogą zapoznać się na stronie Netii poświęconej wzmacnianiu sygnału sieci. Przejdźmy jednak do cen. Za dzierżawę zestawów PLC i extendera/repeaterów trzeba płacić 5 zł miesięcznie. Zestawy mesh są natomiast dostępne w wariancie z 2 lub 3 urządzeniami. Cena to 20 zł lub 25 zł miesięcznie.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy