ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Zwiastun „Tenet” Nolana pojawił się w Fortnite – to ważny film dla całej branży

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Newsy

Filmy Christophera Nolana to murowane hity, które cenią widzowie i krytycy. Najnowsza produkcja twórcy „Mrocznego Rycerza” i „Incepcji” to „Tenet” – połączenie science-fiction i kina szpiegowskiego. Drugi zwiastun filmu pojawił się w grze Fortnite. Od decyzji dotyczącej daty premiery „Tenet” może zależeć los branży filmowej, która podnosi się po pandemii koronawirusa. 

Zapowiedź „Tenet” na dużym ekranie w Fortnite

tenet fortnite
Trailer „Tenet” „wyświetlono” na dużym ekranie w trybie Party Royale w grze Fortnite (screen: YouTube/Game Spot)

Drugi zwiastun nowego filmu Nolana miał premierę w czwartek w grze Fortnite, a następnie trafił do serwisu YouTube.com. Trailer „wyświetlono” na dużym ekranie w trybie Party Royale. To kolejne wydarzenie popkulturalne w świecie Fortnite. Przed kilkoma tygodniami można było „wybrać się” na koncert Travisa Scotta, a przed rokiem na występ Marshmello. 

Washington i Pattison w obsadzie „Tenet”

W rolach głównych w „Tenet” występują John David Washington („Czarne bractwo. BlacKkKlansman”), Robert Patttison („Lighthouse”), Elizabeth Debicki („Nocny recepcjonista”) i Aaron Taylor-Johnson („Zwierzęta nocy”). 

Premiera filmu była zapowiadana na 17 lipca. W zwiastunie data się nie pojawia, co stało się przedmiotem dyskusji. Jak informuje serwis Deadline.com, wytwórnia Warnes Bros obliczyła, że do zwrotu z inwestycji w budżet filmu (ok. 200 mln dol.) potrzebuje dystrybucji „Tenet” w co najmniej 80 proc. kin na świecie. Ważnymi lokalizacjami są przede wszystkim Nowy Jork, Los Angeles i San Francisco. Przychody z biletów sprzedanych w tamtejszych kinach mogą stanowić nawet jedną czwartą wyniku w weekend otwarcia.

Cała branża patrzy na „Tenet”

tenet fortnite
„Tenet” ma trafić do kin 17 lipca (fot. materiały prasowe)

Jednak premiera „Tenet” to ważne wydarzenie nie tylko dla wytwórni i twórców filmu. Jeżeli Warnes Bros przesunie datę premiery lub produkcja zaliczy klapę w box office, to pozostałe wielkie widowiska planowane na ten rok, najpewniej trafią na ekrany dopiero w 2021 roku. 

Zobacz też: Fortnite trafi na PlayStation 5 i Xbox Series X w dniu ich premiery

Źródło: Deadline.com

Sprawdź najnowsze wpisy