Fortnite to niesamowity hit, który cieszy się nieustannie rosnącą popularnością. Gra jest już dostępna na wszystkich liczących się platformach, a dziś Epic Games poinformowało, że trafi również na PlayStation 5 i Xboxa Series X. Co ciekawe, już w dniu premiery obu konsol.

Fortnite zmierza na PlayStation 5 i Xbox Series X

Błąd bezpieczeństwa w Fortnite

Fani Fortnite nie muszą się obawiać o dostępność gry na PlayStation 5 i Xbox Series X. Tytuł trafi bowiem na konsole nowej generacji w dniu ich premiery. Aktualnie opisywana produkcja działa na bazie silnika Unreal Engine 4, jednak w połowie 2021 roku hit ma zostać przeportowany na zaprezentowany dziś Unreal Engine 5. Jak nie trudno się domyślić, nowa wersja silnika znacząco odświeży lubianą produkcję, choć Epic Games oczywiście zaznaczyło, że multiplatformowość zostanie zachowana, tak samo jak wszystkie postępy i przedmioty graczy. Po Fortnite na UE5 można się spodziewać przede wszystkim większej płynności, krótszych ekranów ładowania i prawdopodobnie lepszej grafiki.

Zobacz także: Data premiery The Elder Scrolls VI zostanie ogłoszona niestety dopiero za kilka lat

Nie tak dawno temu dowiedzieliśmy się, że Fortnite ma już ponad 350 milionów graczy. Nikogo nie powinno więc dziwić, że Epic Games cały czas inwestuje w swoją sztandarową produkcję i prężnie ją rozwija. Nie jest tajemnicą, że pojawienie się Fortnite na PlayStation 5 i Xbox Series X było niemal pewne. Mało kto się jednak spodziewał, że gra zadebiutuje na nowych konsolach w dniu ich premiery.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.