Nie tak dawno temu Łukasz pisał o nowym standardzie przesyłania plików na Androidzie, nad którym pracowały trzy firmy: Xiaomi, Oppo i Vivo. Pomysł gigantów został bardzo ciepło przyjęty, a dziś dowiedzieliśmy się, że współpracę z nimi rozpoczęły kolejne marki. Mowa o OnePlusie, Realme, Meizu i Black Sharku.

Nowe marki rozpoczęły współpracę z Xiaomi, Oppo i Vivo przy nowym standardzie przesyłania plików

Standard przesyłanie plików

Firmy Xiaomi, Oppo i Vivo jakiś czas temu zawarły umowę o współpracę nad wspólnym projektem szybkiego przesyłania plików pomiędzy smartfonami z systemem Android. Całość bazuje na autorskim protokole peer-to-peer i w działaniu jest zbliżone do AirDropa od Apple. Teraz do Peer-to-Peer Transmission Alliance, bo tak wymienione firmy nazwały swoje zgrupowanie, dołączyły nowe marki – OnePlus, Realme, Meizu i Black Shark.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfon Huawei Mate 30 Pro, laptop Lenovo Legion Y540-17, smartwatch Huami Amazfit Bip i więcej w bardzo dobrych cenach!

Nowe rozwiązanie jest już dostępne na smartfonach Black Shark 2 i Black Shark 2 Pro z nakładką JoyUI 11 i niestety nie wiadomo, kiedy zawita na urządzenia innych producentów. Warto zaznaczyć, że OnePlus i Realme to firmy z portfolio BBK, gdzie znajduje się także Oppo i Vivo, więc dołączenie tych marek do Peer-to-Peer Transmission Alliance nie powinno nikogo dziwić. Podobnie jest w przypadku Black Sharka, który należy do Xiaomi. Jedynie Meizu jest „świeżym dodatkiem”, bo nie ma żadnych powiązań z innymi firmami ze zgrupowania.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.