Ilość przetwarzanych danych rośnie wykładniczo każdego roku. O ile cena pamięci nie jest straszna, tak prędkość przetwarzania informacji stanowi dzisiaj główny problem. Coraz częściej objawia się to na przykład tym, że wysyłanie kilkunastominutowych filmów 4K może trwać tyle samo, co ich nagrywanie. Dlatego w sierpniu zeszłego roku Oppo, Vivo i Xiaomi ogłosiło współpracę, na mocy której powstanie nowy system transferu plików między urządzeniami tych firm. Do dzisiaj nie ogłaszano nic nowego w tej materii.

Xiaomi, Oppo i Vivo połączyły siły – w lutym szybkie wysyłanie plików będzie dużo prostsze

xiaomi oppo vivo logo

Vivo postanowiło potwierdzić, że tajemniczy protokół transferu plików będzie szeroko dostępny już w lutym, co ma ścisły związek z pokryciem 5G na świecie. Dokładniej mowa jest o wszystkich urządzeniach, które zadebiutują od przyszłego miesiąca. Nietrudno połączyć kropki i domyślić się, że jednocześnie rozwiązanie wdrożą Oppo i Xiaomi, aczkolwiek na tę chwilę obie firmy milczą. Nadal wiemy tylko tyle, że cały proces będzie bardzo prosty i będzie odbywał się na zasadzie P2P – wystarczy mieć włączoną funkcję w tle (z WiFi lub Bluetooth) na obu urządzeniach, a przy próbie dzielenia się plikiem od razu otrzymamy informację o możliwości skorzystania z szybkiego transferu.

Zobacz też: Wielka Brytania ostatecznie wybiera 5G od Huawei.

Mimo wszystko wciąż pozostaje wiele niewiadomych – o ile nietrudno się domyślić, że całość może opierać się na transmisji bezprzewodowej po Wi-Fi, a nawet sieciach mobilnych, tak czemu tylko wybrane marki BBK Electronics biorą w tym udział? OnePlus, Realme, iQOO już nie zasługują? Ten pierwszy już wdrożył swój zamiennik – FileDash. Tak samo nie wiadomo, jak cały system będzie udostępniany. Równie dobrze może się okazać, że będzie on działał wyłącznie w Chinach. Niemniej więcej powinniśmy się dowiedzieć w lutym, kiedy to na targach Mobile World Congress pojawi się Vivo, które prawdopodobnie zadebiutuje w Polsce.

Źródło: 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.