Huawei z płynnym obiektywem

Aparat w Huawei P50 będzie niesamowity – tym razem zmiany dotkną obiektywu

Newsy

Matryca wydaje się kluczowym elementem każdego aparatu. Prawda jest jednak taka, że nie mniej istotna jest także odpowiednia optyka. W końcu to ona decyduje o tym, jaki obraz trafi na element światłoczuły. Huawei jest tego w pełni świadomy. Producent przygotowuje na tym polu istną rewolucję. Mowa tu o zastosowaniu płynnego obiektywu. Rozwiązanie to ma zapewnić znacznie lepsze i nomen omen bardziej… płynne utrzymanie ostrości obrazu, nawet w złych warunkach i podczas ruchu.

Huawei z płynnym obiektywem

Huawei z płynnym obiektywem

Według najnowszych informacji w dniu 25 grudnia 2019 roku Huawei zgłosił patent na moduł aparatu z płynnyn obiektywem. Ten sam patent został zatwierdzony 7 kwietnia 2020 roku. Patent obejmuje ruchomy silnik, uchwyt na obiektyw oraz sterowniki i zestaw czujników, które mają umożliwiać sterowanie całością. Stojan jest przesuwany w kierunku osi optycznej za pomocą silnika. Jest one połączony z płynnym obiektywem za pomocą sprężyny. W ten sposób odkształca go, dzięki czemu obiektyw zmienia swoją ogniskową w bardzo szerokim zakresie i niezwykle szybko. Istnieje również ogranicznik, który pełni funkcję zabezpieczającą obiektyw przed uszkodzeniem. 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Wkrótce startują pierwsze testy League of Legends na smartfony – poznaliśmy wymagania sprzętowe

Rozwiązanie to nie tylko zwiększa zakres zmiennej ogniskowej i szybkość reakcji. Istotnym elementem jest również fakt, że poprawie ma ulec wytrzymałość mechaniczna takiego układu względem tradycyjnych modułów. Dodatkowo płynny obiektyw zajmuje mniej miejsca niż inne rozwiązania i może wyeliminować konieczność stosowania dodatkowego przetwornika ToF. Niestety, nie wiadomo, z jakiego materiału zostanie wykonany płynny obiektyw. Stawiałbym jednak na jakiś silikon o wysokiej przepuszczalności świetlnej. Biorąc pod uwagę, że patent ten został zatwierdzony dopiero w zeszłym tygodniu, to najprawdopodobniej trafi on dopiero do Huaweia P50. 

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x