League of Legends przez wiele lat było dla gatunku MOBA tym samym, czym są Pampersy dla pieluchomajtek, lub Adidasy dla butów sportowych. Obecnie wciąż jest jedną z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych pozycji w swoim gatunku. Nic więc dziwnego, że przez lata gracze marzyli o tym, żeby tytuł ten trafił na smartfony. Zwłaszcza że model rozgrywki w nim prezentowany pasuje idealnie do krótkich posiedzeń. Firma odpowiedzialna za grę, czyli Riot Games już jakiś czas temu obiecał port gry na platformy mobile.

League of Legends mobile wymagania sprzętowe

League of Legends mobile wymagania sprzętowe

Od tamtego czasu jednak sprawa mocno przycichła. Teraz jednak pojawiły się informacje o tym, że niedługo startują jej testy alpha. Niestety, muszę nieco ostudzić entuzjazm wszystkich fanów marki. Te będą ograniczone jedynie do Brazylii i Filipin. Nie wiadomi ile potrwają i kiedy tytuł wejdzie w fazę beta. Nie ma także gwarancji, że beta wejdzie do Polski. Jednak przy okazji poznaliśmy wymagania tytułu, czyli to, na jakich smartfonach gra powinna działać bez najmniejszego problemu. Te są dość… zaskakujące. Jednak świetnie oddają ducha gier MOBA.

Zobacz też: Szykują się wielkie zmiany. iPad Pro 2021 zdeklasuje konkurencję

Żeby cieszyć się League of Legends na smartfonach, należy spełnić następujące wymagania w przypadku Androida: minimum 1,5 GB pamięci operacyjnej i Snapdragon 410 lub porównywalny układ 64-bitowy konkurencji z GPU nie słabszym do Adreno 306. To jednak nie jest ostateczne słowo Riotu. Firma pracuje także nad wersją na układy 32-bitowe. To oznacza, że domyślnie gra ma się odpalać nawet na Snapdragonie 400, lub jeszcze starszych układach. To oznacza, że gra na żadnym współczesnym smartfonie poza tymi z Android One nie będzie żadnym problemem. Natomiast fani dużych ekranów będą mogli wyjąć bez skrępowania swoje stare, androidowe tablety. Jeśli chodzi o iPhone, sprawa nie wygląda już aż tak kolorowo. Do rozgrywki będzie wymagany przynajmniej iPhone 6. 

Źródło: TechRadar

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Paweł Maretycz

    Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.