Sprzęt dla seniora

Sprzęt dla seniora – x-kom przychodzi z pomocą w zakupach

2 minuty czytania
Komentarze

Sprzęt dla seniora, czyli osoby, która może nie być obeznana w nowych technologiach, to często wielki problem z wyborem. Wykluczenie cyfrowe starszych osób nie jest żadną tajemnicą, a co więcej, zdaje się przybierać na sile. Dlatego też x-kom przybywa z nową inicjatywą, która ma zachęcić seniorów do otworzenia się na sprzęty elektroniczne. Dodatkowo starsi nie zostaną pozostawieni bez pomocy, bo firma zadbała o wszystko.

Sprzęt dla seniora od x-kom

Nie jest tajemnicą, że wybierając sprzęt dla seniora, kierujemy się odrobinę innymi kryteriami, niż w sytuacji, gdy szukamy go dla siebie. Nasi dziadkowie czy rodzice niekoniecznie muszą wiedzieć o tym, czym charakteryzują się nowe smartfony lub tablety. Badania CBOS pokazują, że aż 75 procent osób powyżej 65 roku życia w ogóle nie korzysta z Internetu. Po części może być to spowodowane strachem przed nowościami i nieznanym, więc w x-kom postanowiono wyjść naprzeciw tym obawom. Chęć podjęcia takiej inicjatywy przez sklep, dobrze tłumaczy Jakub Biel (communication manager w x-komie):

Czasami miałem wrażenie, że sklepy z elektroniką traktują seniorów jak osoby z dwoma lewymi rękoma. Rzetelne i szczegółowe opisy sprzętów to oczywiście ważna sprawa w naszej branży, ale osoby starsze najczęściej nie rozumiały różnic między DDR-ami, snapdragonami, RTX-ami czy amoledami. Dlatego przygotowaliśmy specjalną stronę, na której podobne dylematy znikają.

Zobacz też: Bezpłatna infolinia dla seniorów

Strona dla seniora

Na stronie x-kom pojawiła się specjalna zakładka „senior”, a na niej znajdziemy podział na cztery kategorie. W końcu sprzęt dla seniora to zupełnie „inna bajka” więc osoby starsze dostaną prostszą, bardziej intuicyjną możliwość wyboru sprzętu dla siebie. Kategorie sprzętowe to:

  • urządzenia przydatne do kontaktu z bliskimi
  • prezenty dla najmłodszych
  • sprzęty do pielęgnacji, sprzątania i gotowania
  • urządzenia do spędzania czasu w domu

Zadbano także o to, żeby dostępne tam urządzenia, nie nadwyrężały portfela seniorów. Dodatkowo ci mogą liczyć na pomoc sklepowej infolinii (pod numerem 34 377 00 93, pon. – pt. od 8 do 21, sob. – niedz. od 8 do 19). Tam seniorzy zostaną poprowadzeni krok po kroku przez cały proces zakupowy. Co więcej, na początku przywita ich głos Tadeusza Drozdy. Sklepowi za takie podejście należą się wielkie brawa!

Źródło: x-kom

Motyw