ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Bezpłatna infolinia dla seniorów

Bezpłatna infolinia dla seniorów – może w końcu zostaną w domach…

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Część starszych ludzi nie potrafi się zachować w obecnych czasach. Twierdzą, że problem ich nie dotyczy, albo wręcz, że i tak się już nażyli i się nie boją. Ta postawa jest wręcz przerażająca. W końcu ryzykują w ten sposób nie tylko własnym zdrowiem, ale i cudzym. Co gorsza, na samych deklaracjach się nie kończy. Staruszkom się zwyczajnie nudzi, więc wychodzą na ulicę. Mieszkam naprzeciwko galerii handlowej i cmentarza. Ile razy wyjrzę przez okno, tyle razy widzę jakąś starszą osobę wchodzącą lub wychodzącą z tych miejsc. Młodsi zdarzają się sporadycznie.

 Bezpłatna infolinia dla seniorów – Telefon Pogadania

 Bezpłatna infolinia dla seniorów

Skąd się wziął ten swoisty bunt seniorów? No cóż, z nudów. Nie chcą oni siedzieć sami w domach. Ciągnie ich do ludzi, potrzebują towarzystwa. To właśnie dlatego w godzinach porannych tak chętnie się gromadzą na przystankach, kiedy inni jadą do pracy. I dlatego zawsze poczekalnie do lekarzy są ich pełne. Łatwo ich krytykować, jednak kto wie, jakcy my będziemy za te kilkadziesiąt lat? Tyle że zmęczona torba na zakupy starszej pani, która musiała wyjść akurat wtedy, kiedy ludzie wracają z pracy, może być co najwyżej irytująca. Natomiast teraz te spacery zwyczajnie zagrażają zdrowiu i życiu. Tylko co z tym zrobić? Pouczać — niewiele to daje, wiedzą swoje. Karać? Spora część z nich już teraz ledwo wiąże koniec z końcem. Grzywna byłaby dla wielu wyrokiem śmierci. Problem natomiast trzeba rozwiązać.

Zobacz też: Huawei Vision X65 – OLED i 14 głośników, żeby wkurzyć sąsiada

I tu pojawia się T-Mobile. Operator wspiera seniorów poprzez bezpłatną infolinię we współpracy z fundacją Otwarte Idee. 

Pandemia i konieczność pozostawiana w domach to wielki test dla wszystkich społeczeństw. W tej sytuacji kontakt z bliskimi jest najważniejszy. Dlatego jestem szczególnie dumna, że w takich czasach to właśnie T‑Mobile może wnieść wielką wartość do wielu domów – pomóc być blisko w tymi, których się kocha i ceni. Dla tych, którzy dziś nie mają z kim wymienić myśli dajemy możliwość skorzystania z bezpłatnego Telefonu Pogadania. Wiemy, że każdy temat jest ważny, każda chwila jest ważna i każdy z Nas zasługuje na rozmowę z osobą, która go wysłucha i okaże wspacie.

— powiedziała Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej T‑Mobile.

Akcja ta dotyczy wszystkich starszych ludzi, nie tylko klientów T-Mobile. Mogą oni dzwonić pod darmowy numer 800 012 005, żeby po prostu z kimś porozmawiać. Telefony te są odbierane w godzinach 15:00 — 20:00 przez wolontariuszy, którzy służą im wsparciem w tym trudnym okresie. Mam nadzieję, że chociaż częściowo pomoże to im w walce z samotnością i zniechęci bez wychodzenia na zewnątrz bez ważnego powodu.

Źródło: T-Mobile, Telefon Pogadania

Sprawdź najnowsze wpisy