Mimo panującej obecnie pandemii koronawirusa, ostatnie dni obfitują w premiery nowych laptopów. W sieci pojawiły się właśnie zdjęcia inżynieryjnych laptopów Lenovo Legion R7000, które mają bazować na układach AMD Ryzen serii 4000. Oprócz tego Lenovo zaprezentowało laptopy Legion 5i oraz 7i, które wyposażone będą w procesory Intela. Czy oprócz zauważalnie zmienionej nazwy nowe laptopy gamingowe wyróżniają się czymś jeszcze?

Lenovo wprowadzi kilka nowych laptopów do swojej rodziny sprzętu gamingowego Legion

Lenovo Legion

Zacznijmy od laptopów Legion 5i oraz 7i. Chociaż urządzenia nie mają podanych konkretnych modeli procesorów to wiadomo, że będą to układy z serii Comet Lake-H. Najprawdopodobniej zgodnie z nazwą zobaczymy tutaj Intel Core i5-10300H (4 rdzenie/8 wątków), Core i7-10750H (6C/12T) oraz Core i7-10875H (8C/16T). Aby zapewnić jak najlepsze detale w najnowszych grach, producent zdecydował się na wyposażenie nowych laptopów w kilka konfiguracji kart graficznych. Użytkownicy będą mieli do wyboru GeForce GTX 1650 Ti, GeForce GTX 1660 Ti, GeForce RTX 2060, GeForce RTX 2070 SUPER Max-Q oraz GeForce RTX 2080 SUPER Max-Q. Niestety, ale dwa najmocniejsze GPU dostępne będą tylko w modelu Legion 7i. Obydwa laptopy będą wyposażone w ekrany wspierające technikę odświeżania NVIDIA G-SYNC. 15-calowy Lenovo Legion 5i będzie dostępny w cenie rozpoczynającej się od 999 USD za najsłabszy wariant. Z kolei 17-calowy Legion 7i pojawi się w cenie od 1199 dolarów amerykańskich. Obydwa modele będą miały swoją premierę w przyszłym miesiącu.

Zobacz też: Operator zablokował numer klienta, bo ten… zbyt długo rozmawiał przez telefon

Odświeżenia doczekały się również laptopy Lenovo Legion wyposażone w procesory od AMD. Konstrukcyjnie nie będą one się z pewnością za bardzo różnic od opisanych wyżej wariantów z procesorami Comet Lake-H. Wiadomo, że najpewniej zostaną one wyposażone w najnowsze mobilne układy Ryzen serii 4000 – Ryzen 5 4600H (6C/12T) oraz AMD Ryzen 7 4800H (8C/16T). Oprócz tego należy się spodziewać podobnych rozwiązań jeśli chodzi o dostępne karty graficzne. Jednak kto wie, być może Lenovo zdecyduje się zastosować mobilne GPU AMD RX 5500M lub 5700M? Według najnowszych informacji w Lenovo Legion R7000 pojawią się trzy różne warianty matryc – IPS 60 Hz, IPS 120 Hz oraz IPS 144 Hz. Niestety na tę chwilę nie podano więcej informacji. Data premiery oraz cena również nie są znane. Czy opisane propozycje nowych laptopów z serii Lenovo Legion przyciągną nowych klientów?

Źródło: Notebookcheck.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.