Na temat nadchodzącej konsoli nowej generacji od Sony nie wiemy praktycznie nic. Japoński producent zdecydował się tylko do zaprezentowania technicznej części PlayStation 5, jednak nadal nie wiadomo jak konsola będzie wyglądała. Głównym winowajcą ma być zastosowany system chłodzenia, który nie radzi sobie z wydajnymi podzespołami.

Przegrzewanie się PS5 może okazać się poważnym problemem

przegrzewanie PS5

Tak przynajmniej donosi jeden z dziennikarzy z serwisu Windows Central – Daniel Rubino. Na swoim Twitterze podał on informację, jakoby zaprojektowany przez Sony sprzęt nie radził sobie z odprowadzaniem ciepła. Głównym problemem ma być zastosowanie zmiennego taktowania, które zależy od uruchomionej w danym momencie gry. Aby poradzić sobie z tym jakże istotnym problemem, konieczne może być całkowite przeprojektowanie obudowy lub systemu chłodzenia. Być może projektanci Sony zdecydują się na podobne rozwiązanie jak Xbox Series X, które może i nie wygląda zbyt okazale, ale Microsoft z pewnością ma dobry plan. Wszak firma nie chce powielić popełnionego przy Xbox 360 błędu, czyli słynnej awarii RRoD. Cieszy fakt, że Sony nie chce popełnić tego samego błędu co konkurencja. Niestety konieczność zmian w konstrukcji PS5 na tak późnym etapie może zaowocować opóźnieniem premiery o kilka miesięcy.

Zobacz też: Asus ROG Zephyrus Duo 15 – laptop z dwoma wyświetlaczami i świetną specyfikacją

Gdyby tak się stało, to przez dłuższy czas na rynku mielibyśmy dostępną jedną konsolę nowej generacji, co dałoby zauważalną przewagę na korzyść Xbox Series X. Warto pamiętać, że podane informacje pochodzą z anonimowego źródła. Jednak niejednokrotnie zdarzało się, że w plotkach znajdowało się ziarno prawdy. Nie inaczej może być i w tym przypadku, a przegrzewanie się PS5 może stanowić efekt szybkiej próby polepszenia osiągów konsoli. Brak konkretnych informacji ze strony Sony na temat PlayStation 5 jest zastanawiający, i wygląda na to, że japoński producent został zaskoczony przez Xbox Series X. Nie ulega jednak wątpliwości, że nawet szczątkowe informacje na temat PlayStation 5 sugerują, że będzie to godna uwagi konsola. Trudno jednak uwierzyć w przegrzewanie się PS5, bowiem to właśnie zaawansowany układ chłodzenia miał być jednym z czynników wyższych kosztów produkcji sprzętu. Pozostaje mieć nadzieję, że informacje te zostaną przez Sony zdementowane, a sama konsola jak najszybciej zaprezentowana.

Źródło: TweakTown

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.