Firma Asus kontynuuje tworzenie sprzętu wyróżniającego się wśród konkurencji. Zaprezentowanie ZenBook Pro Duo z dwoma wyświetlaczami było dla branży wielkim zaskoczeniem. Producent pragnie iść za ciosem i ujawnił pierwszego laptopa dla graczy z dwoma ekranami – ROG Zephyrus Duo 15. Czy jednak zastosowane przez Asus rozwiązanie nie wpłynie negatywnie na komfort rozgrywki?

Asus ROG Zephyrus Duo 15 – gamingowy laptop z przemyślanym układem chłodzenia

ROG Zephyrus Duo 15

Główny 15,6-calowy ekran dostępny jest w dwóch wariantach – Full HD z 300 Hz odświeżaniem lub 4K z 60 Hz. Ta druga opcja przeznaczona jest jednak głównie dla twórców treści, ze względu na 100-procentowe pokrycie Adobe RGB. Drugi ekran to 14,1-calowy dotykowy wyświetlacz 60 Hz o rozdzielczości 3840 × 1100. Jednocześnie jest to największy dodatkowy panel zamontowany w laptopie gamingowym. Jego użyteczność ma zapewnić 13-stopniowy kąt widzenia, dzięki czemu osiągnięty został odpowiedni kąt oglądania na całej szerokości. Asus zapewnia, że zastosowanie drugiego ekranu w ROG Zephyrus Duo 15 pozwala również na zwiększenie przepływu powietrza. Dzięki temu wentylatory mają możliwość zasysania chłodniejszego powietrza od góry. Ma to zapewnić zmniejszone obciążenie układu chłodzenia, a co za tym idzie, mniejsze temperatury podzespołów. Asus chwali się również zastosowaniem pasty termoprzewodzącej Thermal Grizzly, która zmniejszy temperaturę o kilka dodatkowych stopni.

Zobacz też: Programujesz na Androida? Zobacz, co oferuje HMS

ROG Zephyrus Duo 15

Jednak jak na laptop gamingowy przystało, producent musiał zadbać o wydajne podzespoły. Na pokładzie znajdziemy między innymi 8-rdzeniowy oraz 16-wątkowy Core i7-10875H lub Core i9-10980HK, a także GeForce RTX 2070 SUPER lub GeForce RTX 2080 SUPER. Takie połączenie ma zapewnić możliwie jak najlepsze doznania podczas grania w najnowsze tytuły nawet w najwyższych detalach. Oprócz tego w dostępnych konfiguracjach znalazło się również miejsce na 16 GB pamięci DDR4-3200, z możliwością rozbudowy do 32 GB. Przechowywanie danych użytkownika możliwe będzie przy pomocy dwóch nośników SSD PCIe o pojemności 512 GB lub 1 TB. Nie zabrakło również odpowiednich do pracy i zabawy portów komunikacyjnych. Asus ROG Zephyrus Duo 15 wyposażony został w złącze Thunderbolt 3 40 Gb/s, dwa porty USB 3.0, jeden port USB 3.1, wyjście HDMI oraz złącze sieciowe RJ45. Laptop trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu, jednak nie podano jeszcze ceny. Aczkolwiek należy się spodziewać, że będzie ona należała do wysokich.

Źródło: Asus

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.