Zdalne lekcje i wykłady stały się teraz rzeczywistością. Oczywiście, ten system jest mniej wydajny niż fizyczna obecność na zajęciach. Jednak w przeciwieństwie do niej nie grozi szybkim rozprzestrzenianiem epidemii. Kolejnym problemem jest natomiast zużycie danych. Wielu studentów korzysta z internetu mobilnego. W jego przypadku należy się liczyć z wyczerpującymi się limitami transmisji danych. Na szczęście T-Mobile postanowiło rozwiązać także ten problem.

Platformy e-learningowe w T-Mobile nie zużywają danych

Platformy e-learningowe T-Mobile

Operator doskonale rozumie, jak ważne jest wyższe wykształcenie. Dlatego też objął 30 platform e-learningowych należących do polskich uczelni opcją zero rating. To oznacza, że korzystanie z nich w żadnym stopniu nie uszczupla pakietu danych. Warto nadmienić, że to dopiero początek. Z czasem firma zamierza rozszerzyć ją o wszystkie polskie uczelnie. 

W obecnych okolicznościach, gdy kontynuowanie nauki możliwie jest wyłącznie w sposób zdalny, mogliśmy zareagować tylko w jeden sposób. Zniesienie opłaty za dane przesłane podczas korzystania z platform e-learningowych uczelni gwarantuje studentom i doktorantom komfort korzystania i równy dostęp do wiedzy. Jednocześnie pragnę zapewnić, że podobne rozwiązanie jesteśmy w stanie zaproponować również na innych poziomach systemu edukacji.

– Powiedział Andreas Maierhofer, prezes T‑Mobile Polska.

Zobacz też: Netflix dodał dziś do swojej biblioteki ponad 50 nowości. Będzie co oglądać!

Dużym atutem jest fakt, że opcja ta została automatycznie uruchomiona dla wszystkich. Nie trzeba więc niczego zaznaczać ani potwierdzać bycia studentem, doktorantem, czy pracownikiem uczelni. Niestety, operator nie pochwalił się listą uczelni. Nie wiadomo więc jakie wchodzą w skład tych 30 już biorących udział w akcji. Miejmy nadzieję, że ta pojawi się z czasem.

Źródło: T-Mobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.