Seria Huawei Nova 7 zostanie ogłoszona w przyszłym miesiącu. W jej skład początkowo mają wchodzić trzy smartfony: Nova 7 SE, który powinien być drugim telefonem z nowym układem Kirin 820 5G po Honor 30S, Nova 7 oraz Nova 7 Pro. Wszystkie z nich mają obsługiwać łączność 5G. Sytuacja wydaje się dość klarowna. Okazuje się jednak, że wraz z premierą tej serii zadebiutuje jeszcze jeden procesor.

Huawei Nova 7 z układem Kirin 985

Huawei Nova 7 Kirin 985

Według pierwszych przecieków Nova 7 i Nova 7 Pro powinny działać pod kontrolą układu Kirin 990 5G. Jednak najnowsze raporty donoszą, że smartfon Huawei Nova 7 będzie wyposażony w układ Kirin 985. Będzie to zupełnie nowa jednostka. Jej numeracja sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z modelem pośrednim pomiędzy zeszłorocznym a tegorocznym flagowcem. Oczywiście, nie pierwszy raz słyszymy o Kirin 985. Przed wprowadzeniem na rynek Kirin 990 i Kirin 990 5G informowano, że Huawei pracował nad procesorem o nazwie Kirin 985 i że będzie on zasilał serię P30, ale tak się nie stało. Następnie poinformowano, że procesor zostanie zaprezentowany w drugiej połowie 2019 roku, ale do tego również nie doszło.

Zobacz też: To nie jest żart – Sony czekają wielkie zmiany od 1 kwietnia

Czym więc będzie ów Kirin 985? Na pewno będzie to wydajniejsza jednostka niż średniopółkowy 820 5G. Być może będzie to wariant Kirina 980, tyle że ze zintegrowanym modemem 5G. Poprzedni flagowy układ Huaweia był zdolny jedynie do współpracy z modemem zewnętrznym sieci najnowszej generacji. To oczywiście jedynie moje spekulacje. Serwis Huawei Central donosi, że Nova 7 Pro również będzie w niego wyposażony. Biorąc jednak pod uwagę, że Nova 6 5G, działa pod kontrolą Kirina 990 taka decyzja nie miałaby większego sensu. Wszystkiego jednak dowiemy się w dniu premiery.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.